Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Bezpieczna turystyka

Informujemy, że Ministerstwo Sportu i Turystyki rozpoczęło nową akcję informacyjną pt. „Turystyka bez ryzyka”.

Wchodząc na stronę www.turystykabezryzyka.gov.pl turyści mogą sprawdzić jak przygotować się do wyjazdu w kraju i za granicę. Upewnić się, że (czy) podróżując indywidualnie pomyśleli o wszystkim, a jeśli wybierają wyjazd zorganizowany, mogą sprawdzić jakie przysługują im prawa.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 03 lipca 2015
 

Zabawa z okazji powitania lata 2015 w Krasnymstawie

W niedzielę 28 czerwca, w dwa dni po zakończeniu roku szkolnego Burmistrz Krasnegostawu zaprosiła wszystkie dzieci z miejskich szkół i przedszkoli do wspólnej zabawy na Zaułku Nadrzecznym. Przez cały dzień dzieci miały do dyspozycji kilkanaście niezwykłych urządzeń – zjeżdżalnie, dmuchane place zabaw, górę do wspinaczki, „statek na ruchomej fali”, a także dmuchane tory przeszkód rodem z popularnego programu „Wipe-Out”. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem i rekordową frekwencją. Darmową zabawę zorganizował Urząd Miasta wspólnie z firmą „Ufo-Buffo”.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 03 lipca 2015
 

Wyniki matur w szkołach naszego powiatu

Blisko czterystu maturzystów w naszym powiecie przystąpiło w maju do egzaminu dojrzałości. Najwięcej – 153 osoby zdawało w I LO im. Wł. Jagiełły. W tej szkole wynik tego egzaminu był najlepszy. Zdały go 144 osoby. Pozostałych 9 osób ma szanse na poprawkę pod koniec sierpnia, gdyż noga potknęła im się tylko z jednego przedmiotu. Zdawalność w I LO wyniosła więc 94,12%.

Absolwenci liceów ogólnokształcących oraz techników, którzy ukończyli szkołę w tym roku obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części ustnej z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego, a w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.

Absolwenci liceum ogólnokształcącego obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.

Spośród 391 maturzystów egzamin zdało 273 osoby, co stanowi 69,82%. Egzamin maturalny oblało łącznie 118 uczniów. 87 osób ma szanse poprawić swój wynik maturalny, natomiast 31 osób nie ma już tej szansy.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 03 lipca 2015
 

NOC 4x4 w Cegielni Wierzchowina 18-19 lipca

Zapraszamy na NOC 4x4 w Cegielni Wierzchowina 18-19 lipca !!!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 01 lipca 2015
 

Piknik Rodzinny z dniem dziecka w Siennicy Różanej

W niedzielę 28 czerwca 2015 r odbył się po raz pierwszy w Gminie Siennica Różana Piknik Rodzinny połączony z dniem dziecka. Impreza miała miejsce przy zbiorniku retencyjnym w Kozieńcu. Rozpoczęła się o godzinie 13.00 od zawodów strażackich młodzików. Podziwialiśmy zapał i umiejętności młodych druhów. Na pierwszych lokatach uplasowały się kolejno drużyny: OSP Żdżanne, OSP Rudka, OSP Wola Siennicka. Dyplomy i nagrody wręczyli: Wójt Gminy Siennica Różana Leszek Proskura, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Ryszard Stasiuk oraz Komendant Gminny OSP RP Janusz Dobosz.
Nieopodal na scenie przez cały czas trwania pikniku, odbywały się pokazy i występy. Tę część poprowadzili Agnieszka i Artur Proskura. Jako pierwszy swoją część artystyczną zaprezentował Zespół Szkół w Siennicy Różanej w programie o nazwie „100 uśmiechów na minutę”. Swoje umiejętności przedstawiły przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum.
W kolejnej części wystąpili przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, promując dostępne kierunki oraz szerokie możliwości zatrudnienia po ukończeniu ich. Z podziwem obejrzeliśmy kunszt kelnerski, jaki zaprezentowali uczniowie. Następnie mogliśmy posłuchać zespołu „Katorga” ze Skierniewic, w którym gra uczeń Jakub Mądra.
Po zakończonych prezentacjach szkół na scenę wkroczyły dziewczyny z zespołu NO NAME, ze swoim tanecznym repertuarem. Nie mniej widowiskowe były pokazy trików piłkarskich, w wykonaniu utalentowanych piłkarzy.
Nie zabrało również atrakcji dla najmłodszych. W namiocie promocyjnym Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej odbywało się malowanie twarzy. Dla dzieci przygotowano przeróżne gry i zabawy z animatorami, dmuchane zamki, wielkie bańki mydlane, przejażdżki kucykiem. Chętni mogli obejrzeć bojowe wozy strażackie oraz radiowozy policyjne, ich wyposażenie oraz możliwości. Niemal przez cały czas trwania imprezy odbywały się przejażdżki motorówkami strażackimi po zalewie.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 01 lipca 2015
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – LIPIEC 2015

3-5 lipca, godz.

II Festiwal Twórczo Zakręconych

W programie wydarzenia przewidziano warsztaty różnych technik rękodzieła, które poprowadzą znani twórcy i artyści oraz pokazy starych technik rękodzielniczych. Uczestnicy będą mieli szansę na zapoznanie się z technikami wykonania haftu temari, koronki pętelkowej, koronki klockowej, szeroko pojętego beadingu, wyplatania z wikliny zarówno prawdziwej jak i papierowej oraz tworzenia z osikowych wiórów czy repusowania.Nie zabraknie również gości z zagranicy. Hitem tegorocznego Festiwalu będą warsztaty repusowania, które poprowadzi Rextorn Metalwork. Festiwal zakończy kiermasz na Rynku Miejskim w Krasnymstawie, gdzie będzie można obejrzeć oraz kupić prace wykonane przez uczestników i partnerów Festiwalu oraz materiały u dystrybutorów i firm zajmujących się rękodziełem. Nie zabraknie także występów zespołów ludowych oraz degustacji tradycyjnych potraw regionalnych.

Miejsce: Zespół Szkół Nr 1, Rynek Miejski

Organizator: LGD Krasnystaw Plus, ARL w Krasnymstawie, KDK

5 lipca, godz. 16:00-22:00

Przegląd Zespołów Weselnych

Impreza plenerowa, podczas której wystąpią zespoły weselne

Miejsce: Rynek Miejski

Organizator: KDK

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 29 czerwca 2015
 

Szkoła Podstawowa w Jaślikowie odznaczona medalem Wincentego Witosa

Niecodzienna uroczystość miała miejsce w Szkole Podstawowej w Jaślikowie. W dniu 23 czerwca br. podczas obchodów jubileuszu nadania szkole imienia Batalionów Chłopskich, Starosta Krasnostawski Janusz Szpak odznaczył sztandar szkoły medalem im. Wincentego Witosa.

Jest to najwyższe odznaczenie ruchu ludowego, który w naszym kraju będzie niebawem obchodził 120 rocznicę powstania. Medal im. Wincentego Witosa został przyznany szkole za zasługi w krzewieniu postaw patriotycznych swoich uczniów. Należy przypomnieć, ze to właśnie uczniowie tej szkoły sprawują pieczę nad wieloma miejscami pamięci historycznej, a także pamiętają o wszystkich ważnych rocznicach wydarzeń historycznych obchodząc je w różnorodny sposób.

W uroczystości wzięli udział: Janusz Korczyński Wójt Gminy Krasnystaw, radny gminy Jan Szymaniak, sołtys wsi Jaślików Krzysztof Golec, przewodnicząca KGW Barbara Mazurkiewicz, grono pedagogiczne i uczniowie.

Przygotowano podniosłą część artystyczną, którą rozpoczęto od zaśpiewania hymnu państwowego, a następnie można było wysłuchać okolicznościowych wierszy, piosenek oraz prezentacji instrumentalnych.

Podczas uroczystości starosta Janusz Szpak uhonorował dyrektor szkoły panią Martę Fyk „złotą koniczynką”, za aktywne krzewienie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 29 czerwca 2015
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2015
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi