Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Starosta czyta dzieciom w Łopienniku Górnym

W dniu 22 maja br. w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, na zaproszenie pani kierownik Grażyny Skrzypy oraz wójta gminy Łopiennik Górny pana Jana Kuchty, odwiedził Bibliotekę Publiczną w Łopienniku Górnym.

Maluchy z radością powitały pana Starostę i z wielką uwagą wysłuchały odczytaną przez niego baśń pt. „Krzesiwo”. Początkowo dzieci były lekko onieśmielone wizytą tak ważnego gościa, ale z czasem cały stres minął, co dało się zaobserwować po bardzo spontanicznych reakcjach przedszkolaków.

Po odczytaniu baśni dzieci ochoczo zaczęły śpiewać staroście radosne piosenki i recytować wiersze.

W nagrodę za wzorowe zachowanie maluchy otrzymały od Starostwa drobne upominki oraz słodycze.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 28 maja 2015
 

Laureaci z Czwórki nagrodzeni w Lublinie

14 maja w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się wojewódzka gala podsumowania konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2014/2015. Wśród uhonorowanych laureatów znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie. Aleksandra Zielińska – z klasy IIIb otrzymała tytuł laureata: z biologii (przygotowana przez panią Barbarę Huszczę) i z chemii (przygotowana przez panią Alicję Skibę). Izabela Stasiuk – z klasy IIIb otrzymała tytuł laureata: z języka polskiego (przygotowana przez panią Monikę Skrzypę). Lubelski Kurator Oświaty Pan Krzysztof Babisz wręczył laureatkom nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Dyplomami nagrodzono również nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursów oraz dyrektorów szkół. Przypominamy też, że finalistami wojewódzkich konkursów kuratoryjnych zostali uczniowie gimnazjum:

Ilona Roman - uczennica klasy IIIa, z geografii (przygotowana przez panią Joannę Kurek)

Michał Sadowski - uczeń klasy IIIb, z języka niemieckiego (przygotowany przez panią Katarzynę Magier)

Katarzyna Dudek – uczennica klasy IIb w konkursie ortograficznym (przygotowana przez panią Sylwię Szymańską)

W szkole podstawowej tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z matematyki uzyskał:

Jacek Mąka – uczeń klasy VIb (przygotowany przez panią Teresę Laskowską)

Laureatom i finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 28 maja 2015
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – CZERWIEC 2015

1 czerwca, godz. 9:00-15:00

Dzień Dziecka w Rynku

Impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka – występy dzieci z przedszkoli i szkół, występy zespołów z KDK, koncert Bajkowe Fama Show, konkursy i zabawy dla dzieci, bezpłatne atrakcje dla dzieci

Miejsce: Rynek Miejski

Organizator: KDK, Urząd Miasta Krasnystaw

 

1 czerwca, godz. 9:15-16:15

Dzień Dziecka w kinie

Seanse kinowe dla dzieci z okazji Dnia Dziecka

- Film animowany: Sekrety morza, godz. 9:15, 12:45 i 16:15

- Film animowany: Ups! Arka odpłynęła, godz. 11:00 i 14:15

Bilety na wszystkie seanse w specjalnej cenie – 10 zł

Miejsce: Sala Kinowa

Organizator: KDK

 

6 czerwca, godz. 11:00-23:00

Dni Krasnegostawu na Szlaku Jana III Sobieskiego

W Zaułku Nadrzecznym Impreza „Miodosytnia Króla Jana” – obozowisko historyczne, inscenizacje, pokazy, warsztaty. Koncert zespołu „Galicja” ze Lwowa, Biesiada Polska z Michałem Milowiczem.

W Rynku Miejskim „Targi Turystyczne Szlaku Jana III Sobieksiego”.

W Amfiteatrze Wystawa motocykli Stowarzyszenia Free Wings

Miejsce: Zaułek Nadrzeczny, Rynek Miejski, Amfiteatr

Organizator: Urząd Miasta Krasnystaw, KDK, Stowarzyszenie Free Wings

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 28 maja 2015
 

Moja Mama 2015 - podsumowanie

Dnia 26 maja 2015 r. w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie IX Konkursu Plastycznego „Moja Mama” organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury pod patronatem Burmistrz Krasnegostawu Hanny Mazurkiewicz.

Imprezę otworzył Dyrektor KDK Damian Kozyrski, który powitał przybyłych, złożył życzenia wszystkim mamom oraz podkreślił, że ze wszystkich organizowanych przez KDK konkursów, ten dostarcza najwięcej wzruszeń i emocji.

Następnie głos zabrała Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, która również złożyła życzenia wszystkim obecnym na Sali mamom i podziękowała dzieciom za trud włożony w ich pracę.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 184 prac – Jury po zapoznaniu się z techniką wykonania, wyborem środków wyrazu i poziomem artystycznym postanowiło przyznać 3 miejsca pierwsze, 3 drugie, 3 trzecie i 45 wyróżnień. Swoje refleksje z oceny prac przedstawiła Magdalena Wróbel – artysta-plastyk z KDK i terapeuta zajęciowy w ŚDS w Krasnymstawie, oprócz niej prace oceniali również Jadwiga Nowacka i Stanisław Kliszcz – instruktorzy z KDK.

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów przez Burmistrz Krasnegostawu Hannę Mazurkiewicz, Przewodniczącego Rady Miasta Krasnystaw Edwarda Kawęckiego i Dyrektora KDK Damiana Kozyrskiego.

W części artystycznej dla mam wystąpiły dzieci z Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 4, Przedszkola Nr 5, Przedszkola Nr 8 i Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół Nr 5 w Krasnymstawie.

Nagrodzeni w konkursie zostali:

I NAGRODA:

Nel Popek – lat 5, Przedszkole Nr 8, op. Małgorzata Usyk, Marta Korowaj

Alicja Szymańska – lat 5, Przedszkole Nr 8, op. Małgorzata Usyk, Marta Korowaj

Mateusz Kalman – lat 6, Przedszkole Nr 8, op. Beata Sędłak, Elżbieta Świątkowska

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 28 maja 2015
 

Konkurs rękodzieła - Pyszna Truskawka

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III Szkół Podstawowych do udziału w pierwszej edycji Konkursu Rękodzieła „Pyszna Truskawka”, który odbędzie się pod patronatem Burmistrz Krasnegostawu Hanny Mazurkiewicz.

Cele konkursu:

- rozwijanie wyobraźni twórczej

- rozwijanie zdolności manualnych

- poszukiwanie inspiracji artystycznych w przyrodzie

- promocja zdrowej żywności

Temat:

Prace wykonane dowolną techniką przedstawiające jedną truskawkę.

Zasady uczestnictwa:

- konkurs skierowany jest do dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III szkół podstawowych

- technika wykonania: dowolna

- każdą pracę należy opisać według wzoru:

 Imię i Nazwisko dziecka, wiek

 Adres i telefon przedszkola

 Imię i Nazwisko opiekuna

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 28 maja 2015
 

Konferencja historyczna w KDK

Krasnostawski Dom Kultury we współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie organizuje w dniu 29 maja 2015 r. o godz. 13.00 w Sali Widowiskowej regionalną konferencję historyczną pod tytułem „Krasnystaw w latach Wielkiej Wojny. 100 lat samorządu miejskiego”.

Zarówno termin konferencji jak i tematyka wygłoszonych referatów korespondują z bardzo ważnymi dla historii miasta wydarzeniami. Po przełamaniu frontu pod Gorlicami w pierwszych dniach maja 1915 r., wojska państw centralnych z końcem czerwca wkroczyły na Lubelszczyznę. 15 lipca 1915 r. rozpoczęło się natarcie, którego celem było zdobycie między innymi zaciekle bronionego przez Rosjan Krasnegostawu. Miasto legło w gruzach, ale był to koniec blisko 103 letniego rosyjskiego panowania na Ziemi Krasnostawskiej (Rosjanie goniąc armię Napoleona spod Moskwy wkroczyli do Krasnegostawu już w końcu grudnia 1812 r.). Kończyła się pewna epoka. Austriackie władze okupacyjne jesienią 1915 r. nie zdelegalizowały działalności komitetów społecznych, które przystąpiły do organizacji pomocy szczególnie potrzebnej mieszkańcom  miast, gdzie drastycznie brakowało żywności i opału na zbliżającą się zimę. Taka pomoc była organizowana także w Krasnymstawie w którym członkowie komitetów pomocowych otrzymali mandaty do pierwszej polskiej Rady Miasta złożonej wyłącznie z rodowitych i zasłużonych jego mieszkańców.

 W wystąpieniach, jako pierwszy zabierze głos Pan prof. dr hab. Jan Lewandowski, który zaprezentuje temat dotyczący sytuacji w naszym mieście w przełomowym 1915 r. Następnie dr hab. Mariusz Korzeniowski w swoim referacie przedstawi niezwykle ciekawe relacje i wspomnienia obrazu wojny wokół Krasnegostawu w latach 1914 – 1915. W dalszej kolejności dr Andrzej Przegaliński opowie ciekawostki związane z funkcjonowaniem siedzib krasnostawskiego ziemiaństwa u progu Wielkiej Wojny. Spotkanie z historią zakończy dr Ryszard Maleszyk, który zrelacjonuje funkcjonowanie Rady Miasta Krasnegostawu w czasie I wojny światowej.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, a materiały z obrad zostaną opublikowane w VI tomie „Zapisek Krasnostawskich” wydawanych przez Krasnostawski Dom Kultury.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 26 maja 2015
 

Wystawa prac Tomasza Maćkiewicza

Serdecznie zapraszamy do Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury w dniu 29 maja 2015 r. o godz. 17:00, gdzie odbędzie się wernisaż prac autorstwa Tomasza Maćkiewicza - na co dzień wykonującego zawód policjanta dzielnicowego Posterunku Policji w Siennicy Różanej.

Tomasz Maćkiewicz z zamiłowania jest  twórcą  nowoczesnych obrazów i pieszych  wędrówek po tatrzańskich szlakach. W pracy lubi  bezpośredni  kontakt z ludźmi, natomiast po służbie  bierze pędzle i maluje słuchając dobrej muzyki.Prezentowana w KDK  wystawa prac malowanych farbami akrylowymi to zbiór abstrakcyjnych przemyśleń ujętych w formacie 100x70 cm, które odzwierciedlają nierzeczywistą naturę.
Pomimo tego, iż po raz pierwszy malował  farbami, to każdy namalowany obraz twórczo absorbował. Mottem jego prac jest myśl Seneki: „Wszelka sztuka jest naśladowaniem natury”.Wystawie będzie towarzyszył koncert, podczas którego wystąpią Roksana Grobelna i Joanna Kleban.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 26 maja 2015
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2015
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi