Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Powiat Krasnostawski 16-ty w rankingu ZPP

Podczas XVII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich odbyło się wręczenie honorowych tytułów "Super Powiat" i "Super Gmina", nadanych w ramach prowadzonego przez ZPP Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2014

Nasz powiat znajduje się w rankingu w kategorii powiatów od 60 000 do 120 000 mieszkańców. Nie jest to sytuacja ułatwiająca zadanie mając świadomość, że liczba mieszkańców naszego powiatu oscyluje bliżej tej dolnej granicy, a mimo to w rankingu zajęliśmy 16 pozycję.

Jest to najlepsze miejsce naszego powiatu w historii. W roku 2013 byliśmy na 38 pozycji a dwa lata temu na 24 miejscu. Ponadto zajęliśmy wysokie trzecie miejsce w województwie. Zwycięzcą rankingu w naszej kategorii został Powiat Tomaszowski, natomiast wyprzedził nas jeszcze Powiat Lubartowski.

Ogólnopolski Ranking jest dość szczegółowy, a punkty przyznawane są według  96-ciu różnorodnych kryteriów obejmujących wiele dziedzin działań samorządów. Do tego sukcesu możemy dodać jednak ziarnko goryczy, otóż puchary otrzymuje 15 powiatów w danej kategorii. Tak więc zabrakło nam w minionym roku troszkę szczęścia.

Opracowanie: Sławomir Kamiński

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 26 marca 2015
 

Bal Wiosenny w Gościńcu na Stoku w Bobliwie

Dnia 11 kwietnia 2015 r. w Gościńcu na Stoku w Bobliwie odbędzie się Bal Wiosenny.

Początek balu o godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy !

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 23 marca 2015
 

Kiermasz Wielkanocny

Serdecznie zapraszamy 28 marca 2015 r. w godzinach 9:00-14:00 na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w Krasnostawskim Domu Kultury.

W ramach Kiermaszu odbędzie się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu „Palma i Pisanka Wielkanocna”, skierowanego do twórców ludowych z terenu powiatu krasnostawskiego oraz Jarmark Wielkanocny twórców ludowych, kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń, na którym będzie można kupić tradycyjne palmy, pisanki, stroiki, baranki, koszyczki, serwetki i inne wyroby świąteczne.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 22 marca 2015
 

Wystawa Oblicza oporu. Wojenne fotografie Faye Schulman, żydowskiej partyzantki

Żydowskie Muzeum Galicja

i Powiatowa Biblioteka Publiczna

w Krasnymstawie

zapraszają na wystawę

 „Oblicza oporu.

Wojenne fotografie Faye Schulman,

żydowskiej partyzantki”

18 marca – 8 kwietnia 2015

Galeria Collegiata

Powiatowa Biblioteka Publiczna

w Krasnymstawie

ul.Piłsudskiego 5a

Krasnystaw

Tel. 82 576 25 09

Wystawa „Oblicza oporu. Wojenne fotografie Faye Schulman, żydowskiej partyzantki”

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie zaprasza na wystawę „Oblicza oporu. Wojenne fotografie Faye Schulman, żydowskiej partyzantki”.

Unikalna wystawa prezentuje fotografie autorstwa Faye Schulman, która w czasie II wojny światowej przez dwa i pół roku walczyła w sowieckiej brygadzie partyzanckiej w lasach przy dawnej granicy polsko-radzieckiej (dzisiejsza Białoruś). Jednocześnie nie przestawała ona fotografować, dokumentując zarówno walkę, jak i życie codzienne partyzantów. Prezentacja wystawy w Polsce koordynowana jest przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie (www.galiciajewishmuseum.org).

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 22 marca 2015
 

Targi Edukacyjne EDUKACJA

Zapraszamy na

Targi Edukacyjne EDUKACJA

24-25 marca 2015 r.

 Targi Lublin S.A. ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin

www.edukacja.targi.lublin.pl

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 20 marca 2015
 

Wieczór komediowy z Teatrem Realium

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 27 marca 2015 r. o godz. 20:00 na wieczór pełen kabaretu, komedii i muzyki. Wszystkich zebranych w Sali Widowiskowej w dobry humor postara się wprawić lubelski Teatr Realium.

Teatr Realium został założony w 2010 r. w Lublinie przez reżysera, aktora i pedagoga Adriana Krada. Od początku swojej działalności był polem różnorakich eksperymentów artystycznych dla wielu aktorów, reżyserów, filmowców i fotografów. Na przestrzeni lat przebrnął przez różne stylistyki począwszy od awangardy, na dramacie klasycznym kończąc. Ostatnio skupił się na  popularnym w USA formacie „ten minute plays”. Są to zaadaptowane na polski grunt niezwykle dynamiczne mini komedie teatralne, które w błyskotliwy sposób komentują rzeczywistość. Łączone są one na scenie z autorskim kabaretem oraz impro, poprzez które publiczność zawsze bierze aktywny udział w show. Pewne siebie kobiety, zmieszani mężczyźni, niezręczne i pikantne sytuacje oraz niezliczona ilość gagów to esencja programu Teatru Realium. Całość jest doprawiona gitarowymi riffami, beatboxem oraz coverami znanych przebojów.

W Krasnymstawie zaprezentują prawie 2-godzinny blok złożony z dwóch skeczy kabaretowych: „U seksuologa”, „Skąpy facet w restauracji” i trzech spektakli: „Cynamonowa Tęcza”, „Randko Man”, „Piwna dziewczyna”. Poniżej kilkuzdaniowe opisy poszczególnych części programu:

„U seksuologa”:
Z pozoru zwyczajna wizyta u specjalisty od spraw intymnych zmienia się w nadzwyczaj szczerą rozmowę na temat problemów łóżkowych pewnego małżeństwa. Mężczyzna okazuje się być nieśmiałym i zagubionym w świecie romantykiem, kobieta natomiast oczekuje bólu, chłosty i dominacji. Konflikt interesów w związku ma za zadanie rozwiązać cyniczny seksuolog.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 20 marca 2015
 

Pantomima w KDK

Krasnostawski Dom Kultury za­prasza­ na jedyne w Krasnymstawie re­gular­ne, bezpłatne za­jęcia z zakresu panto­mi­my. Cze­ka­my na wszystkich cie­ka­wych nowych do­świad­czeń, ch­cących się

ro­zwijać oraz nie­banal­nie spędzać czas. Spot­ka­nia będą odbywać sie dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwart­ki o godz. 16:00 w Sali Baletowej. Zajęcia poprowadzi Hovhannes Aleksanyan - instruktor KDK, reżyser, scenarzysta, aktor teatralny i filmowy.
Propozycja zajęć pantomimy skierowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pantomima stwarza okazję do rozwijania wyobraźni ruchowej, wrażliwości i twórczego myślenia. Poprawia sprawność i koordynację ruchową. Praca w kameralnym ze­spo­le pozwoli na in­dywidu­al­ny kon­takt z pro­wadzącym i mak­sy­mal­nie kom­for­to­we warun­ki pra­cy. Przewidziana jest również możl­iwość od­bycia in­dywidu­al­nych konsultacji po za­jęciach. Zajęcia składać się będą z ćwiczeń podzielonych na różne kategorie. Obejmą m.in. pantomimę klasyczną, techniki iluzji, komedię, dramat ciała, kompozycję, zadania aktorskie i improwizację. Podstawową zasadą, podczas zajęć będzie umiejętne połączenie myśli, emocji i działania, dające młodym aktorom nieograniczone możliwości wypowiedzi.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 18 marca 2015
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Marzec 2015
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0