Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Koncert - Krasnystaw Żołnieżom Wyklętym

Zapraszamy na koncert Krasnystaw Żołnieżom Wyklętym, który odbędzie się 5 marca w Krasnostawskim Domu Kultury.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 01 marca 2015
 

Koncert na Dzień Kobiet

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet. Dnia 8 marca 2015 r. o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej KDK wystąpią półfinaliści ostatniej edycji programu telewizyjnego „Mam talent” - Kuba & Sabina.

Sabina Kurek-Delikat i Jakub Prachowski rozpoczęli współpracę w 2013 roku. Poznali się podczas III Rzeszowskiego Święta Wokalnego. Ona jest znaną w Rzeszowie wokalistką. On jako członek przemyskiej grupy Eden Express dwa lata temu brał udział w opolskich debiutach, wystąpił także podczas festiwalu Top Trendy.

Szybko przygotowali materiał, który pozwolił im razem występować publicznie. Zagrali do tej pory m.in. podczas Finału „WOŚP” w Rzeszowie, na uroczystości „Torty Reklamowe 2014” dla Polskiego Radia Rzeszów, w ramach imprezy „Wincentiada 2014” w Przemyślu czy „Radymno Jazz Festiwalu 2015”.

W interesujący sposób mówią o swojej muzyce: „Lubimy o sobie myśleć jak o klawiaturze fortepianu. Białe i czarne klawisze, tak skrajnie różne, a wybrzmiewając wspólnie, tworzą czuły mechanizm i zgrabną całość obfitującą w melodyjne harmonie. Życzymy sobie, aby nasze dźwięki zabrały Was w muzyczną podróż, czymkolwiek by dla Was nie była… przegapieniem autobusu do pracy, chwilą oddechu przy kubku herbaty, pretekstem do tańca z ukochaną osobą…”.

Utwory duetu to powrót do dawnego sposobu myślenia o piosenkach. Kuba i Sabina doskonale czują się 
w subtelnych, eterycznych, popowych klimatach, których charakterystyczną cechą jest dominujące, akustyczne brzmienie gitary oraz chwytliwe damsko-męskie wokale.

Ich singiel „What’s wrong” został doceniony przez wydawnictwo muzyczne My Music i ukazał się na kompilacji „Chillout 10 p.m.”. Na koncie mają także teledysk do kompozycji „Wiser”. Obecnie pracują nad debiutanckim albumem.

Przed występem duetu Kuba i Sabina – taneczna niespodzianka – pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu instruktora, który będzie od marca prowadził zajęcia w Krasnostawskim Domu Kultury.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 01 marca 2015
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – MARZEC 2015

1 marca, godz. 15:00

621. rocznica nadania praw miejskich

Występ Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej z okazji 621. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: Urząd Miasta Krasnystaw, KDK

 

5 marca, godz. 18:00

Koncert Tadek Firma Solo z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych

Koncert rapera Tadek Firma Solo oraz spotkanie z historykami z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych

Miejsce: Sala Konferencyjna

Organizator: Gospodarczy Instytut Analiz Przestrzennych, Urząd Miasta Krasnystaw, Narodowy Krasnystaw, KDK

 

6 marca, godz. 10:00

Spektakl „Kopciuszek”

Spektakl dla dzieci „Kopciuszek” w wykonaniu emerytów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: DDPS

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 28 lutego 2015
 

Malarstwo Iwonny Drozd i 30 numer Czasopisma Artystycznego Nestor

26 lutego w Bibliotece Powiatowej w Krasnymstawie otwarto wernisaż wystawy malarstwa Iwonny Drozd. Na ekspozycji zaprezentowano 49 obrazów olejnych. Malarkaurodziła się w Puławach, po studiach na Akademii Rolniczej przyjechała do Chełma. Pracowała w Wojewódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego. Była jednym z redaktorów gazety „Rolnicze Wieści”. Sama robiła okładki, pisała tytuły, rysowała drobne żarciki.

Maluje od 2000 roku. Ukończyła Instytut  Sztuki UMCS na Wydziale Malarstwa. Jej mentorką jest Teresa Chomik-Kazarian, artysta plastyk, pedagog, animator kultury prowadząca „Dom Pracy Twórczej w Uhrze”, o której malarka mówiła : „To Ona nauczyła mnie warsztatu, nauczyła jak patrzeć, jak wyrazić na płótnie to co drzemie w moim wnętrzu. Zorganizowała pierwszą moją wystawę.  Zapraszając mnie na plenery malarskie spowodowała, że zaczęłam się rozwijać jako malarka”.

Malowanie, plenery, spotkania z artystami, ale też wernisaże i ciepło płynące od  życzliwych ludzi nadają sens oraz są sposobem na życie Iwonny Drozd. Obrazy wystawiała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Otrzymywała nagrody i wyróżnienia, najważniejszą jest III nagroda naOgólnopolskim Biennale Dąbrowa Górnicza 2012 za obraz „Nad Bugiem II”. Przewodniczący Jury prof. AJD Leon Maciej z Częstochowy napisał : „Zachwycające krajobrazy Iwonny Drozd, ukazujące południowo-wschodnie tereny Polski, prezentują odważne ale dojrzałe i finezyjne malarstwo tej artystki.”

Podziękowania artystce przekazała burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Aleksandra Stachula i sekretarz powiatu Wojciech Hryniewicz. Nie zabrakło gratulacji od przewodniczącego Rady Miasta Edwarda Kawęckiego i radnych miasta i powiatu oraz przyjaciół i znajomych malarki.

Następnie redaktor naczelny Andrzej Misiura zaprezentował 30 numer Czasopisma Artystycznego Nestor. W tym numerze przeczytamy między innymi o rzeźbie Chrystusa Ukrzyżowanego z kościoła pojezuickiego w Krasnymstawie, o ks. prałacie dr Janie Lipskim, o Leonidzie Gawryłowie, o pacyfikacji Kolonii Czysta Dębina, o szlaku bł. ks. Zygmunta Pisarskiego, a także poezję, recenzje książek.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 27 lutego 2015
 

Konkurs Moje Miasto Krasnystaw po raz 15

27 lutego 2015 r. w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyło się podsumowanie XV edycji Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje Miasto Krasnystaw”. Konkurs swoim patronatem objęła Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz.

Konkurs „Moje Miasto Krasnystaw” jest wspólnie organizowany przez Krasnostawski Dom Kultury, który odpowiada za część plastyczną i Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie, która odpowiada za część literacką. Konkurs jest jedną z imprez, która towarzyszy obchodom 621. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw.

Na część plastycznąKonkursuwpłynęło 221 prac w trzech grupach wiekowych. Prace ocieniała komisja w składzie: Jadwiga Nowacka – plastyk z Krasnostawskiego Domu Kultury, Marta Zorska-Swatowska – instruktor z Krasnostawskiego Domu Kultury oraz Edward Romańczuk – plastyk z Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Członkowie komisji po zapoznaniu się z techniką wykonania, wyborem środków wyrazu i poziomem artystycznym, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Grupa wiekowa 4 - 6 lat (Oddziały Przedszkolne)

I NAGRODA – Zofia Nowacka – lat 6 – Przedszkole Nr1- op. Urszula Sawa

I NAGRODA – Julia Marek – lat 6 – Przedszkole Nr 8 – op. Beata Sędłak, Elżbieta Świątkowska

II NAGRODA – Hubert Mazurkiewicz – lat 6 – KDK (zajęcia plastyczne) – op. Magdalena Wróbel

II NAGRODA – Maja Kozak – lat 6 – Przedszkole Nr 8 – op. Beata Sędłak, Elżbieta Światkowska

III NAGRODA – Przemysław Brożek – lat 6 – Przedszkole Nr 8 – op. Beata Sędłak, E. Świątkowska

III NAGRODA – Kinga Waręcka – lat 5 – Przedszkole 8 – op. Małgorzat Usyk, Marta Korowaj

III NAGRODA – Zofia Proskura – lat 5 – Przedszkole Nr 8 – op. Małgorzata Usyk, Marta Korowaj

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 27 lutego 2015
 

Odbył się Konwent Wójtów i Burmistrza

Marek Kasprzak – wójt Gminy Gorzków był gospodarzem kolejnego Konwentu Wójtów i Burmistrza z Powiatu Krasnostawskiego. Pierwszym tematem obrad były sprawy związane z bezrobociem. Zaproszeni do udziału w spotkaniu dyr. Powiatowego Urzędu pracy Janusz Rzepka i jego zastępca Andrzej Stafijowski przekazali najnowsze informacje dotyczące planów i działań urzędu w bieżącym roku. Szczególnie wiele czasu poświęcono możliwościom szkoleniowym dla bezrobotnych. Poinformowano także o sposobach przekazywania środków finansowych.

Kolejni goście Konwentu to: Powiatowy Lekarz Weterynarii Marian Świetlicki wraz z zastępcą Małgorzatą Kalinowską. Przedstawili zagrożenia związane z afrykańskim pomorem świń, grypą ptaków i chorobą tzw. niebieskiego języka. Zwrócono uwagę na przenoszenie się chorób ponad granicami m.in. poprzez komary. Ostrzegali, że w najbliższej przyszłości mogą być zagrożone również tereny powiatu krasnostawskiego. Apelowali o zgłaszanie do Inspekcji informacji o padłych ptakach szczególnie w okresie wiosennym, kiedy ptactwo często się przemieszcza.

Ważnym tematem, który spędza sen z powiek wójtom jest temat bezpańskich psów. Stanowią one zagrożenie dla mieszkańców, jak również mogą być potencjalnymi nosicielami chorób. Rozmawiano nad sposobem zminimalizowania tego problemu.

Starosta Janusz Szpak, który zabrał głos w trakcie Konwentu poinformował, że kończy działalność Powiatowa Rada Zatrudnienia, która zostaje przemianowana w Radę Rynku Pracy. Będzie się ona składała z maksimum 12 osób. Trzech członków Rady desygnuje Starosta. Dobrze by było, żeby Konwent również desygnował jedną osobę. Członkowie zgromadzenia wybrali jednogłośnie Małgorzatę Sapiecha – Wójta Gminy Kraśniczyn.

Ponadto starosta przypomniał o zbliżających się wyborach do Izb Rolniczych. Każda gmina, ma możliwość wybrania dwóch swoich przedstawicieli. Wybory odbędą się w dniu 31 maja br.

Na zakończenie zaproponowano, aby kolejny Konwent odbył się tym razem w gminie Fajsławice, co wójt Tadeusz Chruściel przyjął z zadowoleniem.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 26 lutego 2015
 

Fotograficznie i poetycko o ptakach w PBP

Powiatowa Biblioteka Publiczna nie ustaje w promowaniu artystów wywodzących się, działających, bądź wywodzących się z terenu powiatu krasnostawskiego. W dniu 24 lutego skojarzono prezentacje dwojga artystów – Mirosława Kaczora, który zaprezentował autorska wystawę zdjęć oraz Bogumiły Prymaczuk, prezentującą najnowszy tomik poezji.

Wystawa zdjęć Mirosława Kaczora zatytułowana jest „Ptaki w obiektywie Mirosława Kaczora”. Można tam znaleźć szczególnie rzadkie gatunki. Żeby je sfotografować autor musiał poświęcić wiele czasu. Urodzony w Szczecinie, obecnie mieszka w Kozieńcu, a przyjechał tu prowadząc badania przygotowujące budowę kopalni w Bogdance. Emerytowany geolog, przyrodnik z przekonania i zamiłowania. Prowadzi wraz z żoną gospodarstwo agroturystyczne, z nastawieniem na turystów ornitologów. Jest członkiem Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Fotografuje ptaki, czasami kwiaty, pejzaże.

Prawdziwym skarbem świata przyrody są ptaki, których śpiew i różnorodne ubarwienie nierzadko wprawiają w zachwyt. Niektóre gatunki uważano dawniej za święte, otaczano prawdziwą czcią, w innych widziano bogów lub dusze zmarłych ulatujące w zaświaty. Są takie, na które polowano i takie, które udamawiano. Do dzisiaj powiada się, iż jaskółki przepowiadają pogodę, bociany zwiastują wiosnę, a pohukiwanie sowy przynosi nieszczęście. Te wielobarwne i kolorowe fotografie czekają na tych z Państwa, którzy zechcą odwiedzić siedzibę Powiatowej Biblioteki Publicznej.

W drugiej części spotkania, która odbywała się w czytelni przygotowanej specjalnie na tę okoliczność, goście mieli okazję zapoznać się z najnowszym tomikiem poetyckim Bogumiły Prymaczuk zatytułowanym  „Słowa jak wolne ptaki”. Wybrane wiersze prezentowali młodzi recytatorzy.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 26 lutego 2015
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Marzec 2015
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi