Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Rajd Rowerowy do Gardzienic 11.04. 2015 r.

Serdecznie zapraszamy na rajd rowerowy organizowany przez Klub Rowerowo - Pieszy Traper do Gardzienic dnia 11 kwietnia 2015 r.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 28 marca 2015
 

Jubileuszowa wystawa Krystyny Mojskiej

W dniu 24 marca br. w Miejskie Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie miał miejsce wernisaż malarstwa Krystyny Mojskiej - krasnostawskiej artystki amatorki. Krystyna Mojska zajmuje się malarstwem od 2001 r., kiedy to w Krasnymstawie zawiązała się Grupa Plastyczna PALETA.

Mojska była jedną z inicjatorek założenia PALETY, dzisiaj wizje twórcze realizuje raczej sama w domowym zaciszu. Jej prace prezentowane są już po raz 10 , a więc można by rzec, że jest to jubileuszowa indywidualna wystawą artystki.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Małgorzata Antoniak w folderze towarzyszącym wystawie napisała „[..] Mojska malując już kilkanaście lat wyrobiła sobie swój własny niepowtarzalny styl, który rozpoznawalny jest m.in. dzięki charakterystycznej kolorystyce utrzymanej w tonach monochromatycznej opartej na odcieniach brązu i szarości. Stąd też siłą tych obrazów jest emanujący z nich spokój i harmonia.”

Wernisaż zgromadził liczne grono przyjaciół i wielbicieli talentu artystki. Władze samorządowe reprezentowane były przez przewodniczącego Rady Powiatu Marka Nowosadzkiego, Aleksandrę Stachulę - naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki w Starostwie Powiatowym oraz panią burmistrz Krasnegostawu – Hannę Mazurkiewicz.

Otwarciu wystawy towarzyszył mini koncert w wykonaniu Kingi Tubilewicz i Krystiana Mojskiego  z zespołu wokalnego „Jak zawsze” prowadzonego przez Leszka Darmochwała w Zespole Szkół nr 4. Ekspozycja składa się z 35 obrazów namalowanych techniką akrylową i olejną, z przeważającym motywem pejzażu i kwiatów. Wystawę można oglądać w bibliotece do 21 kwietnia br.  Zapraszamy.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 28 marca 2015
 

Pożegnaliśmy poległego w zamachu w Tunezji

Trzy salwy karabinowe rozpruły wczoraj przed godziną siedemnastą spokojne niebo nad krasnostawskim cmentarzem. Kompania honorowa Służby Więziennej, poczty sztandarowe, rodzina, przyjaciele i mieszkańcy powiatu pożegnali 26.03.2015 r. Artura Nowosada, który zginął w zamachu terrorystycznym w stolicy Tunezji.

Pośmiertnie awansowany płk. Artur Nowosad był absolwentem UMCS. Pracę w SW rozpoczynał w 1988 roku w Krasnymstawie. Awansował od młodszego wychowawcy do kierownika w dziale penitencjarnym. Od lipca 2009 roku był zastępcą dyrektora Zakładu Karnego w Opolu. W styczniu tego roku objął stanowisko zastępcy dyrektora Aresztu Śledczego w Lublinie. Artur Nowosad był wielokrotnie odznaczany i nagradzany za wzorową służbę. Był również dziennikarzem, historykiem i samorządowcem. Pozostawił żonę i córkę, matkę i brata.

Uroczystości pogrzebowe z udziałem Ministra Sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka, Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Jacka Kitlińskiego, Wojewody Wojciecha Wilka i Marszałka Sławomira Sosnowskiego rozpoczęły się w Archikatedrze Lubelskiej. Mszę w intencji zmarłych funkcjonariuszy (wraz z Arturem Nowosadem zginął również Dominik Nowicki – informatyk SW) odprawił biskup Ryszard Karpiński. Po mszy trumny z ciałami zmarłych zostały przewiezione na cmentarze w Świdniku i Krasnymstawie.

Opracowanie i zdjęcia: Sławomir Kamiński

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 28 marca 2015
 

W LO im. Wł. Jagiełły zmagali się z poprawną polszczyzną

W dniu 26 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie odbył się III Wojewódzki Konkurs Poprawności Językowej. Organizatorzy konkursu pragnęli w ten sposób przyczynić się do popularyzacji kultury języka polskiego, krzewienia polszczyzny poprawnej i pięknej.

Za stronę merytoryczną zadań konkursowych (dyktando i test poprawnościowy) odpowiadała przewodnicząca Komisji Konkursowej, pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, pani dr Anna Majewska – Wójcik. Patronat honorowy nad konkursem objęli:

- Katedra Języka Polskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II,  Starosta Krasnostawski, Towarzystwo Miłośników Języka, Polskie Towarzystwo Dysleksji, Polskie Towarzystwo Kaligraficzne, Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 48 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu woj. lubelskiego. Dyrektor szkoły Edyta Fidecka serdecznie dziękowała uczniom i ich opiekunom za tak liczny udział w tym bądź, co bądź bardzo wymagającym konkursie.

Główną nagrodę (laptop) z rąk wicestarosty Henryka Czernieja otrzymała Agata Hułas – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Za zwycięstwo otrzymała także indeks uprawniający do studiowania na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Drugie miejsce zajęła uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. G.K. Orlicz-Dreszera w Chełmie Katarzyna Hawryluk.Natomiast trzecia lokatę zajęła Aleksandra Piątek uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 28 marca 2015
 

Powiat Krasnostawski 16-ty w rankingu ZPP

Podczas XVII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich odbyło się wręczenie honorowych tytułów "Super Powiat" i "Super Gmina", nadanych w ramach prowadzonego przez ZPP Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2014

Nasz powiat znajduje się w rankingu w kategorii powiatów od 60 000 do 120 000 mieszkańców. Nie jest to sytuacja ułatwiająca zadanie mając świadomość, że liczba mieszkańców naszego powiatu oscyluje bliżej tej dolnej granicy, a mimo to w rankingu zajęliśmy 16 pozycję.

Jest to najlepsze miejsce naszego powiatu w historii. W roku 2013 byliśmy na 38 pozycji a dwa lata temu na 24 miejscu. Ponadto zajęliśmy wysokie trzecie miejsce w województwie. Zwycięzcą rankingu w naszej kategorii został Powiat Tomaszowski, natomiast wyprzedził nas jeszcze Powiat Lubartowski.

Ogólnopolski Ranking jest dość szczegółowy, a punkty przyznawane są według  96-ciu różnorodnych kryteriów obejmujących wiele dziedzin działań samorządów. Do tego sukcesu możemy dodać jednak ziarnko goryczy, otóż puchary otrzymuje 15 powiatów w danej kategorii. Tak więc zabrakło nam w minionym roku troszkę szczęścia.

Opracowanie: Sławomir Kamiński

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 26 marca 2015
 

Bal Wiosenny w Gościńcu na Stoku w Bobliwie

Dnia 11 kwietnia 2015 r. w Gościńcu na Stoku w Bobliwie odbędzie się Bal Wiosenny.

Początek balu o godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy !

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 23 marca 2015
 

Kiermasz Wielkanocny

Serdecznie zapraszamy 28 marca 2015 r. w godzinach 9:00-14:00 na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w Krasnostawskim Domu Kultury.

W ramach Kiermaszu odbędzie się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu „Palma i Pisanka Wielkanocna”, skierowanego do twórców ludowych z terenu powiatu krasnostawskiego oraz Jarmark Wielkanocny twórców ludowych, kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń, na którym będzie można kupić tradycyjne palmy, pisanki, stroiki, baranki, koszyczki, serwetki i inne wyroby świąteczne.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 22 marca 2015
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Marzec 2015
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi