Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski

Zapraszamy 3 lipca do Amfiteatru w Siennicy Różanej na godz. 11.00 na obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski !

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 22 czerwca 2016
 

Warsztaty i Plener Fotograficzny

Ramówka Warsztatów/Pleneru Fotograficznego w Tarnogórze :

1 lipca 2016r.,- godziny 13.00- 17.30 - zajęcia plenerowe, wieczorne pokazy
2 lipca 2016r.,- godziny 9.00- 17.00 - warsztaty/plener wyjazdowy, podczas którego na bieżąco będzie można korzystać z konsultacji.
3 lipca 2016r., – godziny 12.00- 17.00 - kontynuacja zajęć warsztatowych-
w godz. 9.00-12.00, następnie wyjazd do Krasnegostawu na Jarmark.

Grupa początkująca:

Dla kogo?
Dla wszystkich, którzy chcą poznać podstawy fotografowania oraz nauczyć się praktycznego wykonywania zdjęć.
Warsztaty fotograficzne będą oparte na zajęciach praktycznych, w ramach których przewidziano:
- zdjęcia portretowe w zaaranżowanych dwóch studiach (jedno ze światłem błyskowym, drugie ze światłem sztucznym);
- realizacja tematu ,,PORTRET” z użyciem kamery wielkoformatowej oraz aparatu cyfrowego;
- wywoływanie klisz w zaimprowizowanej ciemni;
- pokaz pracy z powiększalnikiem;
- pokaz fotografowania z użyciem kamery otworkowej;
- fotografowanie architektury;
- zdjęcia plenerowe.

Program warsztatów:

Studio:

 • Sprzęt
 • Wiedza fotograficzna
 • Kadrowanie
 • Kompozycja
 • Oglądamy zdjęcia

Plener:

 • Ćwiczenia praktyczne
 • Świadomy dobór parametrów (tj. przesłona, czas, głębia ostrości)
 • Myślimy fotograficznie
Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 22 czerwca 2016
 

Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury

Krasnostawski Dom Kultury ma już gotową ofertę dla dzieci pozostających na czas wakacji w mieście. Zostanie ona zrealizowana w formie półkolonii, które w tym roku odbędą się w dniach 4-15 lipca. Program został podzielony na dwie części: zajęcia otwarte i turnus zamknięty, na który zapisy ruszą już 24 czerwca. 

W czasie dwóch tygodni uczestnicy półkolonii wezmą udział w warsztatach pobudzających wyobraźnię i kreatywność. Będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, nauczą się prawidłowego funkcjonowania w zespole oraz realizacji własnych pomysłów. Zapoznają się z właściwymi postawami wobec innych, zdrowym stylem życia oraz pomysłami na bezpieczne spędzanie wolnego czasu.
W programie półkolonii znajdą się zajęcia integracyjne, rzeźbiarskie, taneczne, warsztaty rękodzielnicze, spotkanie z dogoterapeutą oraz zabawy na świeżym powietrzu. Przeprowadzą je pracownicy KDK, jak i instruktorzy stale współpracujący z naszą instytucją. Opiekunowie zapewniają, że wakacje w KDK to atrakcyjna alternatywa dla spędzania czasu przed ekranem telewizora czy komputera.
Zajęcia będą współfinansowane ze środków profilaktycznych Miasta Krasnystaw.

Szczegółowy program zajęć przedstawia się następująco:

I TYDZIEŃ
ZAJĘCIA OTWARTE (dla młodzieży gimnazjalnej i starszej)


GODZ: 17.00-19.00

PONIEDZIAŁEK 04.07

- RZEŹBA W DREWNIE

WTOREK 05.07

- ELEMENTY PIERWSZEJ POMOCY

ŚRODA 06.07

- RZEŹBA W DREWNIE

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 19 czerwca 2016
 

Rozstrzygnięcie konkursu Pyszna Truskawka

Dnia 21 czerwca 2016 r. o godz. 10:00 w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury odbędzie się rozstrzygnięcie II edycji Konkursu Rękodzieła „Pyszna Truskawka”, który odbywa się pod patronatem Burmistrz Krasnegostawu Hanny Mazurkiewicz.

Celem organizowanego przez  Krasnostawski Dom Kultury konkursu jest rozwijanie wyobraźni twórczej, rozwijanie zdolności manualnych, poszukiwanie inspiracji artystycznych w przyrodzie oraz promocja zdrowej żywności.

Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac wykonanych przez przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Wręczenie nagród uświetnią występy dzieci, które zaprezentują utwory o tematyce ekologicznej oraz degustacja przepysznych truskawek.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 19 czerwca 2016
 

PALINOCKA pod Światowidem 2016

W sobotę 18 czerwca w godz. 18.00-24.00 na terenie położonym przed wejściem na Amfiteatr odbędzie się „Palinocka pod Światowidem”.

W programie wydarzenia zaplanowane są widowisko obrzędowe, koncert zespołu Kipikasza oraz fire-show w wykonaniu „Grupy Liczi”. Cztery tradycyjne ogniska zapewnią klimat i ciepło wszystkim, którzy przybędą na Zaułek z koszami piknikowymi. Ponadto będzie można się pohuśtać na „Ramionach Dobrochoczego” i zadąć w „Trąbitę Borowego”. Nie zabraknie puszczania wianków na wodzie i poszukiwania kwiatu paproci. Na zakończenie planowane są tańce do akompaniamentu muzyki folkowej.

Muzyczną gwiazdą imprezy będzie zespół Kipikasza – jest to żeński duet czerpiący inspirację z polskiej muzyki tradycyjnej i dziadowskiej piosenki w pełni tego słowa znaczeniu! Na ich surową, nieco psychodeliczną muzykę składają się dźwięki instrumentów z różnych stron świata, elektronika oraz śpiewy. Dziewczyny podkreślają, że nie są profesjonalnymi muzykami. Chcą, aby je nazywać grajkami. Niekonwencjonalne i ekspresyjne utwory Kipikaszy przybierają formę bajek i opowiastek opartych na demonologii słowiańskiej. W tekstach zespół najczęściej porusza tematy dotyczące wierzeń ludowych, ich tajemnic oraz związanych z nimi niewytłumaczalnych zjawisk. Kipikasza to: Karolina Balmas – wokal, bęben, klawiszki, melodyka, przeszkadzajki, drumla, akrobacje, fajerwerki, miotła, iluzjonizm i Aleksandra Członka – wokal, cajon, drumla, przeszkadzajki, bębny, melodyka, taniec, efekty specjalne, rentgen oczu, szpilki w panterkę.

"Palinocka pod Światowidem” jest apolityczna i nie będzie miała charakteru religijnego. Wydarzenie skupia się na walorach edukacyjnych, historycznych i kulturalnych. Głównym celem inicjatywy jest upowszechnienie wiedzy o tradycyjnej obrzędowości ludowej, a także uczczenie najkrótszej nocy w sposób bliski obyczajom naszych przodków. Jest też to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach Dni Krasnegostawu 2016.
Organizatorami przedsięwzięcia są: Nieformalna grupa „Pod Napięciem - Frakcja Kultury” i Krasnostawski Dom Kultury. Partnerami - Stowarzyszenie Twórców Kultury „Paleta" i MDK Krasnystaw.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 11 czerwca 2016
 

Ziemiaństwo krasnostawskie w I połowie XX wieku - konferencja w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na Konferencję Regionalną „Ziemiaństwo krasnostawskie w I połowie XX wieku”, która odbędzie się 17 czerwca o godz.13.30 w Sali Widowiskowej KDK.

Na Konferencję złożą się następujące wykłady:

 • dr Andrzej Przegaliński (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) - „Z rozważań nad ziemiaństwem krasnostawskim na przełomie XIX i XX wieku";
 • dr Magdalena Kuranc-Szymczak (Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Zamościu / Archiwum Państwowe  w Zamościu) - „Wspomnień czar – historia pewnej rodziny";
 • mgr Artur Borzęcki (Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie) - „Inwigilacja ziemiaństwa przez Urząd Bezpieczeństwa Publicznego";
 • dr Ryszard Maleszyk (Krasnostawski Dom Kultury) - „Rodzina Smorczewskich".

W czasie Konferencji odbędzie się również uroczyste zakończenie roku 2015/16 Lubelskiego Uniwersytetu III Wieku filia w Krasnymstawie.
Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Pani Burmistrz Krasnegostawu Hanny Mazurkiewicz. Spotkanie wpisuje się w działalność historyczno – regionalną Krasnostawskiego Domu Kultury, której efektem oprócz konferencji naukowych, jest wydawanie cyklicznej publikacji książkowej  „Zapiski Krasnostawskie".

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 11 czerwca 2016
 

I PARADA ŁGARZY O CHMIELAKOWY ANTAŁEK 2016

Organizatorzy Chmielaków Krasnostawskich 2016 zapraszają do udziału w I edycji Parady Łgarzy o „Chmielakowy Antałek” 2016. Szczegóły w regulaminie.

REGULAMIN:

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem Parady Łgarzy o „Chmielakowy Antałek” 2016 jest Krasnostawski Dom Kultury.

2. Parada Łgarzy odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” i jest następcą Turnieju Poetyckiego, który odbywał się do roku 2015, a którego jednym z pomysłodawców był Jan Henryk Cichosz.

3. Uczestnikami Parady mogą być osoby, które są autorami tekstów bądź reprezentantami autorów.
4. Uczestnicy Parady muszą mieć ukończone 18 lat.

II. ZGŁOSZENIA

1. Uczestnik zgłaszający się do Parady przygotowuje samodzielnie prezentację o tematyce ludyczno-dionizyjskiej związanej z chmielem, piwem oraz dobrą zabawą  w dowolnej formie (monolog, skecz, piosenka, scenka rodzajowa czy pantomimiczna itp.), której celem jest rozbawienie Chmielakowej publiczności. Przesłana prezentacja może się składać z jednego lub dwóch utworów, ale każdy z nich nie może trwać dłużej niż 6 minut.
2. Prezentacja musi być dziełem autorskim i oryginalnym, a także nigdzie wcześniej nie publikowanym oraz nie nagradzanym w innych konkursach.

3. Parada Łgarzy o „Chmielakowy Antałek” składa się z trzech rund:
• Runda 1: Nadsyłanie utworów scenicznych w formie multimedialnej - nagrania na płytach CDR, DVD, pendrive lub w formie plików wideo do pobrania, wraz z „Kartą zgłoszenia” w terminie do 30 lipca 2016 r. na adres Krasnostawski Dom Kultury, ul. Okrzei 10, 22-300 Krasnystaw z dopiskiem „Chmielakowy Antałek”, a w formie elektronicznej na adres chmielaki@krasnystaw.pl w temacie „Chmielakowy Antałek”.
• Runda 2: Spośród nadesłanych nagrań Komisja Wstępna powołana przez Organizatora wyłoni maksymalnie 6 finalistów, którzy zostaną zaproszeni do udziału w finale Parady, który odbędzie się w Krasnymstawie dnia 21 sierpnia 2016.
• Runda 3: Finał Parady – dnia 21 sierpnia 2016 ok. godz. 15:00 na Scenie Dworek podczas Chmielaków Krasnostawskich 2016.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 11 czerwca 2016
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Czerwiec 2016
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi