Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Atrakcje województwa PODLASKIEGO

Na podstawie badań, analiz i opinii regionalnych organizacji turystycznych Polska Organizacja Turystyczna wytypowała atrakcje z każdego województwa, które ze względu na największy potencjał przyciągania ruchu turystycznego można traktować jako flagowe.

Z wszystkich tych flagowych atrakcji turystycznych wybrano po 5 z każdego regionu, które sukcesywnie będą zamieszczanie w SONDZIE serwisu www.polska.travel.  

W związku z tym redakcja Narodowego Portalu Turystycznego zaprasza do wspólnej zabawy polegającej na wybraniu HITU danego regionu. Co 2 tygodnie prezentowane będą w  SONDZIE atrakcje flagowe każdego z województw, prosząc jednocześnie o oddanie głosu na jedną z nich.

Od dzisiaj do 15 października br. w naszej sondzie znajdują się atrakcje województwa PODLASKIEGO.

Zachęcamy do głosowania: www.polska.travel/hity.

Wyniki z poprzedniej, zakończonej wczoraj sondy (atrakcje województwa KUJAWSKO-POMORSKIEGO) znajdują się tutaj: http://www.polska.travel/hity/top-5-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 01 października 2015
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – PAŹDZIERNIK 2015

7 października, godz. 8-13

Spektakle teatralne dla młodzieży

 

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: Agencja Artystyczna „Joanna” z Kielc

 

7 października, godz. 17:00

Spotkanie autorskie z Leszkiem Wójtowiczem

 

Miejsce: Sala Muzyczna

Organizator: KDK

 

14 października, godz. 14:00

Miejski Dzień Edukacji Narodowej

 

Miejsce: Sala Widowiskowa i Sala Konferencyjna

Organizator: Urząd Miasta Krasnystaw

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 01 października 2015
 

VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana RYTM 2015

Nazwa Turnieju: VI OTTT O PUCHAR WÓJTA GMINY SIENNICA RÓŻANA RYTM 2015

Organizator turnieju:  RYTM CHEŁM, URZĄD GMINY SIENNICA RÓŻANA

Termin: 11.10.2015

Miejsce: HALA SPORTOWA ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W SIENNICY RÓŻANEJ

Wymiary parkietu:  20X15

Kierownik turnieju: HALINA BUCZMA, 512553359, 825630852

Charakter turnieju: punktowy , ogólnopolski  z udziałem par zagranicznych

Termin zgłoszenia par: 09.10.2015 DO GODZ. 24

Cena biletów: 20 ZŁ STYL, 25 ZŁ KOMBINACJA, 10 ZŁ BILET WSTĘPU

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 30 wrzesnia 2015
 

Certyfikat - Blisko Natury

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju rozpoczęła drugi nabór na certyfikat Agroturystyka przyjazna Naturze "Blisko Natury".

Certyfikat „Blisko Natury" jest pierwszym i jedynym ekocertyfikatem w Polsce, który skupia się na ofercie przyrodniczej zamiast na infrastrukturze obiektu.

Jest on certyfikatem turystyki zrównoważonej, który przyznawany jest członkom organizacji agroturystycznych i turystycznych posiadających ofertę (lub założenia do oferty) turystyki przyrodniczej. Przyznawany jest bezpośrednio obiektom turystyki wiejskiej oferującym turystykę przyrodniczą.

Informacja szczegółowa o naborze oraz dokumenty znajdują się pod adresem:

http://natura2000.org.pl/category/aktualnosci/w-projekcie/
Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wypełnienie ankiety pod adresem:

http://goo.gl/forms/twdbRTIafW

Przyjmowanie zgłoszeń: do 4 października 2015 r.
Procedura nadawania Certyfikatu w roku 2015 jest bezpłatna.

Audyt Certyfikujący (wizytacje terenowe): październik –listopad 2015 r.

Wszystkie oferty lub założenia do oferty będą weryfikowane przez ekspertów ds. przyrody, którzy w ramach potrzeby udzielą odpowiednich rekomendacji.

Certyfikat jest nadawany w ramach projektu "Agroturystyka przyjazna Naturze 2000 (cykl szkoleń)" dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Operatorem Certyfikatu jest Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoj

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 30 wrzesnia 2015
 

Odsłonięcie pomnika Jana Czuby

W dniu 18 września br. przy ul. Jana Czuby w Krasnymstawie miała miejsce uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconego właśnie osobie Jana Czuby.

Na uroczystość przybyła liczna grupa mieszkańców, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Wojewody i Marszałka Województwa Lubelskiego. Obecni byli członkowie Ludowego Towarzystwa Kulturalno- Naukowego z prezesem dr Januszem Gmitrukiem na czele, którzy byli organizatorami uroczystości.

Odsłonięcie pomnika odbyło się z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej, pocztów sztandarowych i wojska, które dla uświetnienia wydarzenia wykonało przemarsz i salwę honorową.

Starosta Janusz Szpak w swoim wystąpieniu podkreślił zaangażowanie, jakże młodego wówczas działacza na rzecz ruchu ludowego. Mówił o skrytej i niepotrzebnej śmierci mieszkańca Krasnegostawu, który chciał budować niepodległą Polskę.

Odsłonięcia pomnika dokonali prawnukowie zastrzelonego ludowca wraz z rodziną i wiceburmistrz Robert Kościuk. Następnie delegacje złożyły u stóp pomnika wiązanki kwiatów i wieńce.

Jan Czuba – urodził się w 1911 r. w Krasnymstawie. Był lokalnym działaczem społecznym i politycznym. Jako młody chłopak wstąpił do  PSL. W roku 1932 na I Powiatowym Zjeździe Stronnictwa Ludowego został wybrany na wiceprezesa Zarządu Powiatowego.

Powróciwszy ze Zjazdu Polskiego Stronnictwa Ludowego w Warszawie Jan Czuba opowiedział swojej żonie, iż w pociągu zauważył śledzącego go „nieprzyjemie” wyglądającego człowieka jadącego z nim od samej Warszawy. Przeczuwał, że może to być agent UB, jak się później okazało nie mylił się.

Kilka dni po powrocie z Warszawy, wieczorem 29 stycznia 1946 r. na powracającego od sołtysa Jana Czubę, pod jego domem czekało już kilku agentów UB. Aresztując go weszli jeszcze na chwilę razem z nim do domu. Zastali w nim żonę Czuby kąpiącą jego dwójkę małych dzieci. Następnie agenci UB zamknęli całą rodzinę w komorze, po czym weszli z nim do pokoju (prawdopodobnie chciał zabrać jakieś ubranie), by po chwili wyjść z aresztowanym na zewnątrz.

Nie odeszli daleko, jedynie na drugą stronę ulicy i tam jednym strzałem w prawą skroń zastrzelili go. Dopiero po chwili od strzału, jeden z domowników zdołał się uwolnić i pobiegł na drugą stronę ulicy, zastając tam martwe już ciało.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 25 wrzesnia 2015
 

Warsztaty - Nie daj się bezrobociu !

Zapraszamy osoby bezrobotne na warsztaty 30 września "Nie daj się bezrobociu" !

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 25 wrzesnia 2015
 

PODSTAWY WARSZTATU RECYTATORA - warsztaty doskonalące

Krasnostawski Dom Kultury przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Krasnymstawie i Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej przedstawia propozycję zorganizowania warsztatów doskonalących dla nauczycieli i instruktorów pracujących  z recytatorami na temat: „PODSTAWY WARSZTATU RECYTATORA”

TERMIN: 26 października 2015 r. w godz. 9.00–12.00 oraz 3 listopada 2015 r. w godz. 9.00 – 12.00 - Krasnostawski Dom Kultury, ul. Okrzei 10

PROWADZENIE: mgr Mateusz Nowak – filolog, logopeda, recytator. Instruktor DDK ‘’Węglin’’ w Lublinie. Od kilku lat współpracownik Pracowni Słowa Centrum Kultury w Lublinie. Teksty o słowie scenicznym publikował w  „Polonistyce’’ i  „Scenie’’, aktor i reżyser monodramu „Niemcewicz od przodu i tyłu”.

Treść warsztatów:

- podstawy analizy i interpretacji tekstu,

- omówienie kryteriów oceny występu recytatorskiego pod kątem przygotowania poszczególnych jego elementów (dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny) na poziomie teoretycznym i praktycznym.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 25 wrzesnia 2015
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Październik 2015
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi