Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

IV Festiwal Pączka i Faworka 2016 w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej

Dnia 4 lutego 2016 roku odbyła się czwarta edycja „Festiwalu Pączka i Faworka” organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Krasnystaw Plus we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej.

W tym roku również gościły delegacje z wszystkich gmin Powiatu Krasnostawskiego oraz miasta Krasnystaw. Oficjalnego otwarcia Festiwalu oraz powitania przybyłych gości między innymi: Starostę Krasnostawskiego Janusza Szpaka, Wicestarostę Henryka Czernieja dokonała p. Dorota Sawa - Prezes LGD Krasnystaw PLUS, która przedstawiła następnie plan działania Lokalnej Grupy Działania na lata 2016 - 2020.

Podczas Festiwalu rozstrzygnięto „ Konkurs na Najsmaczniejszy Pączek”. Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicielek delegacji poszczególnych Gmin biorąc pod uwagę walory smakowe i estetyczne zaprezentowanych pączków i dokonała następujących ustaleń:

I miejsce reprezentacja Gminy Żółkiewka,

II miejsce reprezentacja Gminy Izbica,

III miejsce reprezentacja Gminy Gorzków.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 11 lutego 2016
 

Spotkanie z Mirką Szychowiak

"Lubię wiersze, które radzą sobie ze światem. Radzą, a więc nie aprobują go entuzjastycznie i ekstatycznie, ale próbują go polubić" - napisał o twórczości Mirki Szychowiak Bohdan Zadura. Czy autorka zgadza się z tą opinią? Tego spróbuje dowiedzieć się Marzena Mariola Pokościelna, która 12 lutego o godz. 17:00 w Sali muzycznej Krasnostawskiego Domu Kultury poprowadzi spotkanie z tą coraz popularniejszą poetką.

Mirka Szychowiak jest laureatką głównych nagród prestiżowych ogólnopolskich konkursów poetyckich (m.in. Konkursu im. Jacka Bierezina, "Złoty Środek Poezji" czy "Krajobrazy Słowa"). Była nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Publikowała m.in. w "Nowej Okolicy Poetów", "Cegle", "Undergrunt", "Arteriach", "Zeszytach Literackich". Dotychczas wydała książki poetyckie: "Człap story" (2005 r.), "Jeszcze się tu pokręcę" (2010), "Proszę nie płakać" (2010), "Gustaw znikąd" (2015) i opowiadania: "Gniazdozbiór" (2015). Mieszka w Księżycach koło Wrocławia. Jest matką poetki Julii Szychowiak.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autorki w promocyjnej cenie.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 07 lutego 2016
 

Rozstrzygnięcie IX-tego Konkursu Twórczości Miłosnej - Ja Cię Kocham, a Ty Pisz!

Rozstrzygnięcie IX-tego Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię Kocham, a Ty Pisz!” im. Mariusza Kargula
Koncert "Raj dodatkowy"
Wieczór autorski Mirki Szychowiak

Dnia 13 lutego w Krasnostawskim Domu Kultury już po raz dziewiąty nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu Twóczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula. Wielbicieli poezji spod znaku Amora zapraszamy na godz.16:30 do Sali Muzycznej KDK. Podczas około godzinnego spotkania poznamy tegorocznych laureatów w dwóch kategoriach (dorośli i młodzież), a także będziemy mieć możliwość wzięcia udziału w otwartym panelu dyskusyjnym pt. „Miłość jak Komunia". O uświęcających walorach uczucia… nie tylko w XIX wieku, dyskutować będą jurorzy konkursu: przewodnicząca Judyta Bednarczyk (poetka, pisarka, związana z „Akcentem" i „Lampą"), Mirka Szychowiak (poetka, autorka opowiadań, nominowana do Literackiej Nagrody Nike) oraz Jakub Ptaszyński (pisarz). Warto zaznaczyć, że w tegorocznym Konkursie pula nagród finansowych wyniosła 1600 zł, a do rywalizacji stanęło ponad dwustu autorów.

Rozstrzygnięciu towarzyszyć będzie koncert „Raj dodatkowy”. W trakcie jego trwania zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na wydanie pośmiertnej książki (tekstów zebranych) Mariusza Kargula – krasnostawianina, poety, dziennikarza, animatora kultury, pomysłodawcy konkursu „JKATP!". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00      w Sali Widowiskowej KDK, a swoimi występami uświetnią je wokaliści i instrumentaliści związani z Krasnostawskim Domem Kultury: Alicja Kawęcka (wokal), Piotr Jaremek (wokal) i Radek Sieniec (akordeon), Lech Pliszka (akordeon), a także artyści z kręgu piosenki poetyckiej: Jarosław Buczek, Katka Kotecka, Monika Krajewska-Woźniaki Ofensywa Brunetów.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 07 lutego 2016
 

Promocja 34 wydania Czasopisma Artystycznego Nestor

Redakcja czasopisma Nestor

zaprasza na

promocję 34 wydania Czasopisma Artystycznego "Nestor"

która odbędzie się 5 lutego o godz. 16.00
w Bibliotece Miejskiej, ul. Okrzei 23.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 04 lutego 2016
 

Monodram - Jedna kobieta w projekcie Miłość

Dnia 19 lutego 2016 r. zapraszamy na monodram w wykonaniu Elżbiety Walczak pt. „Jedna kobieta w projekcie Miłość”, który odbędzie się o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury.

„Jedna kobieta w projekcie Miłość” to komedia muzyczna Elżbiety Walczak - aktorki, autorki projektu „Enamorada” , autorki książki pod tym samym tytułem. Główna bohaterka - Buena jest świetną showmenką, prowadzącą swój program telewizyjny. Używa wszelkich możliwych metod, żeby przyciągnąć przed telewizory publiczność: tańczy, śpiewa, recytuje wiersze, gra na djembe i potrafi być sprawnym terapeutą, prowadząc na wizji „regresing” - powrót do dzieciństwa. Ta terapia ma na celu pokazanie publiczności, w jaki sposób rodzice wpłynęli na jej nieudane małżeństwo z Bienem. Odcinek programu „Czym jest Miłość” Buena prowadzi na Majorce. W trakcie długiej przerwy reklamowej i przed wejściem na wizję, dziennikarka odpoczywa na plaży razem ze swoim mężem, który nie jest zainteresowany jej wiecznymi pretensjami i skupianiem się na lansowaniu w mediach. Dlatego jej monolog jest wyłącznie wewnętrzny. Buena próbuje ratować swoje małżeństwo, zanim skończą się reklamy. Czy jej się uda?

Dowcipnie podany tekst i piękne piosenki wykonywane przez aktorkę tworzą niezapomniany klimat. Elżbieta Walczak stworzyła scenariusz, w którym wykorzystała teksty Samuela Becketta: „Słuchowisko radiowe”, „Sen o kobietach pięknych” i „Szczęśliwe dni”. Unikalną wartość spektaklowi nadają piosenki Jasmin Levi: „Una noche mas”, „La ultima cancion”, „Perdono” wykonywane z akompaniamentem pianina.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 04 lutego 2016
 

Konferencja naukowa - Funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa i ich ofiary

Dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie

oraz

Dyrektor Lubelskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej

zapraszają na

konferencję naukową
Funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa i ich ofiary

Konferencji towarzyszyć będzie promocja książki FUNKCJONARIUSZE POWIATOWEGO URZĘDU BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO W KRASNYMSTAWIE W LATACH 1944 – 1956 SŁOWNIK BIOGRAFICZNY

10 lutego 2016 r. o godz. 17.00

w siedzibie Muzeum
Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 5a


Program konferencji:

dr Daniel Piekaruś (IPN Lublin)
Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Krasnymstawie
- historia, kadry, przestępstwa

Artur Piekarz (IPN Lublin)
Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego 1944-1956 – opis projektu

Marcin Krzysztofik (IPN Lublin)
Cmentarz przy ul. Unickiej w Lublinie – miejsce pochówków osób straconych w Więzieniu na Zamku w Lublinie w latach 1944-1954

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 02 lutego 2016
 

Ferie z KDK 2016

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Ferie z Krasnostawskim Domem Kultury, które odbędą się w dniach 15-26 lutego 2016 r.

W tym roku przygotowaliśmy cykl zajęć z programem profilaktycznym dla dzieci i  młodzieży z terenu Krasnegostawu. Uczestnicy zajęć będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, zwiedzać Krasnystaw i okolice, poznawać ciekawych ludzi i  ich pasje, a także grać w gry rozwijające wyobraźnie, spostrzegawczość i logiczne myślenie.

W pierwszym tygodniu ferii, tj. w dniach 15-19 lutego będą się odbywały spotkania popołudniowe w formie otwartej dostępnej dla wszystkich zainteresowanych daną tematyka zajęć. Natomiast w dniach 22-26 lutego będą zajęcia zamknięte dla 25-ciu osób z obowiązującą listą zapisów. Zajęcia otwarte będą zaczynały się przeważnie po godz. 14:00 i trwały około 4 godzin, zależnie od tematyki zajęć, a zajęcia zamknięte będą się odbywały od 10:00 do 14:00.

Zajęcia są bezpłatne. Zapisy na zajęcia zamknięte w sekretariacie KDK od dnia 1 lutego. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

W czasie ferii przeprowadzimy następujące zajęcia:

15-19 lutego:

- Zajęcia kuglarskie i cyrkowe – Hovhannes Aleksanyan

- Warsztaty fotograficzne – Piotr Galiński

- Warsztaty taneczne z instruktorami tańca z KDK

- „Zabawy z wyobraźnią” dla dzieci - gry  rozwijające wyobraźnię, zdolność logicznego myślenia

- „Zabawy z wyobraźnią” dla młodzież - gry  rozwijające wyobraźnię, zdolność logicznego myślenia

- Warsztaty sprawnościowe – Jarosław Roszkiewicz

- Spotkanie z przeszłością – prezentacja historycznych gramofonów i magnetofonów – Roman Fornalski

- Warsztaty muzyczne – instrumenty dęte – Radosław Drzazga

- Zbiórka harcerska – Karolina Gołębiowska

- „Spotkanie z Anią” - bajki z projektora Ania – Andrzej Kostrzanowski

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 02 lutego 2016
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2016
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi