Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Pożegnanie Lata w rytmie disco!

Krasnostawski Dom Kultury i Pub Perła zapraszają na „Pożegnanie Lata”. W tym roku impreza odbędzie się w Zaułku Nadrzecznym, potrwa dwa dni (24-25 wrzesień)  i wybrzmi głównie w rytmach disco polo. Gwiazdami wydarzenia będą MeGustar i Solaris. Ponadto wystąpią: grupy taneczne z Krasnostawskiego Domu Kultury, Kapela Uroczysko, zespoły Magical, Roxait, 4 Heven oraz Dj Mundi.

Zaczniemy w sobotę 24 września o godz. 17.00 dwugodzinnym blokiem dla dzieci przygotowanym przez KDK. Złożą się na niego m.in. pokazy taneczne, występy wokalistów Strefy Wokalnej oraz mini-recital Piotra Jaremka. Następnie zaprezentuje się zamojski zespół disco polo Magical. Wieczór będzie należał jednak do kapeli MeGustar, która na scenie zamelduje się około godz. 21.00. W skład zespołu wchodzą Sławek Woźnica „Buzek”, który gra na perkusji oraz jest autorem wszystkich kompozycji grupy, Patryk Woźnica „Bazar” - gitara prowadząca oraz wokal, autor wszystkich tekstów zespołu i Robert Dworniczak „Koper” - wokal główny. Grupa stała się rozpoznawalna dzięki teledyskowi do piosenki „Baja Bongo". Zespół szybko został okrzyknięty najlepszym debiutem w kategorii muzyki dance, czego dowodem jest przyznana w 2014 roku przez Dj Mix Club oraz Polo Tv branżowa nagroda „Edenka”.  W kolejnych latach zespół wylansował jeszcze takie hity jak "Libacja", "Daj buziaka", "Zakręć mnie" i "Na okrągło". Na zakończenie dnia dawkę energetycznych przebojów zaserwuje DJ Mundi z Krasnegostawu.

Drugi dzień zaczniemy koncertem dla starszych słuchaczy. Kapela Uroczysko odegra program złożony z piosenek góralskich, podwórkowych, biesiadnych i retro. Następnie w godzinach 17.00 - 23.00 publiczność zabawiać będą zespoły disco z naszego regionu: Magical, Roxait i  4 Heven. Zapewnią one szeroko zróżnicowany repertuar: od szlagierów lat 60-tych, aż po współczesne hity polskie jak i zagraniczne. Każdy przez te kilka godzin powinien znaleźć coś dla siebie. Imprezę zakończy o godz. 23.00 zamojski Solaris. Zespół został założony przez wokalistę Piotra Wójcika w 1990 roku. Ich twórczość oscyluje pomiędzy muzyką dyskotekową, a muzyką pop. Solaris ma na koncie takie przeboje jak: "Samotność jak zły sen", "Nie chcę ciebie stracić", "Martwe słowa" czy "Szmaragdy i diamenty", "Sexi Girl" czy "Ten Twój styl". Inne przebojowe piosenki zespołu spodobały się twórcom seriali telewizyjnych TVP. Utwór "I już zawsze tak będzie" trafił do "M jak Miłość", natomiast "Baj baj baj" znalazła się w "Londyńczykach". Solaris próbował swoich sił w krajowych eliminacjach Eurowizji, wystąpił w Disco Hit Kobylnica, a także był nominowany do nagrody "Hit Wszech Czasów Disco Polo"!

Nie lada atrakcją będzie również Wesołe Miasteczko oraz stoiska z gastronomią i zabawkami. Życzymy udanej zabawy!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 22 wrzesnia 2016
 

Disco w Rynku!

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 11 września w godzinach 17-22.00 na imprezę „Disco w Rynku”. Najgorętsze dyskotekowe trendy zaprezentują zespoły z naszego regionu: Meffis i Blue Angels oraz DJ Mundi. Wszyscy fani muzyki tanecznej – obecność obowiązkowa!

Impreza pierwotnie miała się odbyć 31 lipca, ale w związku z burzą, która przeszła tego dnia nad Krasnymstawem musieliśmy ją przerwać...

Na koncercie wystąpią:

MEFFIS - Pochodząca z Werbkowic grupa Meffis jest obecna na rynku muzycznym już od ponad dwudziestu lat. W tym czasie wylansowała takie przeboje jak: „Maska”, „Agnieszka P”, „Wakacyjna przygoda”, „Życia smak (Jem pomarańcze)” czy „Piękne imię masz”. Wielotysięczne nakłady osiągnęły jej płyty: „Królowa nocy”,  „Dotyk jak narkotyk” oraz „Raz dwa trzy”. Może pochwalić się również kilkoma teledyskami zarejestrowanymi dla TVP Lublin i Polsatu. Za sukces formacji można także uznać współpracę z takimi artystami jak: Mariusz Matera, Bogdan Sobkowicz, Marek Raduli i  Emil Jeleń.

BLUE ANGELS - Blue Angels to młody, ambitny, kreatywny i pełen pasji zespół ze Świdnika. Gwarantują cudowną zabawę, pełną profesjonalizmu, wspomnień i zadowolenia. Takie przeboje jak „Wymarzona żona” czy „Gorąca noc” rozgrzeją każdego. Z nimi każda impreza jest udana!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 08 wrzesnia 2016
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – WRZESIEŃ 2016

Do 14 września,

Wystawa patchworków

Wystawa „Koła, kółka, kółeczka” przygotowana przez Stowarzyszenie Polskiego Patchworku. Głównym celem stowarzyszenia, jak i samej ekspozycji jest popularyzacja tkaniny patchworkowej w Polsce.

Miejsce: Galeria

Organizator: KDK

 

2 września, godz. 14:00

Narodowe czytanie Henryka Sienkiewicza

Narodowe czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej

Miejsce: Rynek Miejski

Organizator: MBP w Krasnymstawie

 

9 września, godz. 13:30

XXII Konkurs poezji więziennej

Obchody 110. Rocznicy powstania więzienia w Krasnymstawie połączone z rozstrzygnięciem XXII Konkursu poezji więziennej.

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: Areszt Śledczy w Krasnymstawie, KDK

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 01 wrzesnia 2016
 

Otwarcie wystawy fotografii członka ZTF Adama Swatka pt. Remiza

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne serdecznie zaprasza wszystkich na uroczyste otwarcie wystawy fotografii członka ZTF Adama Swatka pt. "Remiza".

Wernisaż odbędzie się 2 września 2016 roku (w piątek) o godzinie 17:00
w Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu.

Remiza w języku polskim ma kilka znaczeń, może to być remiza strażacka, plac zabaw, zajezdnia tramwajowa bądź autobusowa lub miejsce na otwartej przestrzeni porośnięte drzewami i krzewami, które daje schronienie zwierzętom (zwłaszcza w porze zimowej).
Remiza to projekt złożony, który przedstawia małą miejscowość gdzie dorastał fotograf. Pierwotna idea skupiać miała się na znaczeniu i roli remiz strażackich w małych społecznościach, z czasem jednak projekt ewoluował i objął całą miejscowość, jej mieszkańców oraz okolice. Tytułowa Remiza to dom rodzinny, nostalgia, wspomnienia z dzieciństwa, teraźniejszość, ludzie i ich codzienność oraz piękny krajobraz… Adamów na Roztoczu to Remiza.

Adam Swatek (1986) pochodzi z Adamowa. Jest absolwentem fotografii na Uniwersytecie Westminster w Londynie gdzie obecnie mieszka i pracuje. Fotografią zajmuje się od 2007 roku, w swoim dorobku ma dwie zbiorowe wystawy projektu Remiza w Truman Brewery w Londynie.

Wystawa współfinansowana przez Miasto Zamość oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie.

Ekspozycja czynna w dniach 02.09.2016 - 30.09.2016
Galeria Fotografii Ratusz, Rynek Wielki 13, 22-400 Zamość

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 31 sierpnia 2016
 

Wystawa Koła, kółka, kółeczka w KDK

Do 14 września w Galerii Krasnostawskiego Domu Kultury można oglądać  przygotowaną przez Stowarzyszenie Polskiego Patchworku wystawę „Koła, kółka, kółeczka”. Głównym celem stowarzyszenia, jak i samej ekspozycji jest popularyzacja tkaniny patchworkowej w Polsce.

Patchwork to metoda szycia, w której łączy się małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór. Słowem tym określa się także pracę wykonaną tym sposobem. Technika patchworku narodziła się w Wielkiej Brytanii i była produktem ubóstwa. Na dziury i rozdarcia w ubraniach, naszywano łaty. Ze znoszonej odzieży wycinano dobre fragmenty i naszywano je na mocniejszą tkaninę. Z biegiem czasu, patchwork stawał się coraz bardziej popularny i spod strzech zawędrował do bogatych domów i na szlacheckie dwory. Z niemodnych już sukien i kreacji balowych, z niepotrzebnych ubranek dziecięcych i strojów ślubnych wycinano cenne kawałki jedwabiu, brokatu i welwetu, wstążki i koronki. Po przyfastrygowaniu wybranych kawałków materiału do kanwy zszywano je ozdobnymi ściegami stosując ozdobne nici. Potem następowało właściwe zdobienie – naszywano guziki, kokardki, aplikacje, koraliki i pióra. W ten sposób powstawały kapy, narzuty, bieżniki, poduszki, osłonki na imbryki do herbaty.

Współcześnie do stworzenia patchworku stosuje się specjalistyczne narzędzia. Wykształciły się też konkretne style tworzenia patchworku, takie jak styl wiktoriański, pionierów amerykańskich, zszywanie kawałków z lewej strony, czy pikowanie.  Obecnie patchwork, to nie tylko sposób na przedłużenie trwałości tkanin, ale także technika rękodzielnicza, dzięki której powstają oprócz rzeczy użytkowych, także piękne obrazy- dzieła sztuki.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 31 sierpnia 2016
 

46. OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO CHMIELARZY I PIWOWARÓW - CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2016 KONSUMENCKI KONKURS PIW

WYNIKI
Piwa dolnej fermentacji:

Kategoria I
Piwa jasne w stylu Leichtbier o ekstrakcie do 11° Plato.
1. Jagiełło Chmielak – Browar Jagiełło
2. PRL Jasne - Browar Staropolski
3. Kultowe - Browar Staropolski

Kategoria II
Piwa jasne w stylu Pils o ekstrakcie 11,1-12,9° Plato.
1. Silver Eagle Puławski Pils – Browar Trzy Korony JSJ
2. Warmińskie Rewolucje – Browar Kormoran
3. Rodowite Pils – Browar Staropolski

Kategoria III
Piwa jasne w stylu European Mild Lager o ekstrakcie 11,1-12,9° Plato.
1. Okocim OK Beer - Carlsberg Polska
2. Kasztelan Jasne Pełne - Carlsberg Polska
3. Tyskie Gronie - Kompania Piwowarska

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 30 sierpnia 2016
 

Pyza na polskich dróżkach w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza w poniedziałek 29 sierpnia na pierwszy spektakl w ramach nowego sezonu programu Teatr Polska. Będzie to skierowana do dzieci „Pyza na polskich dróżkach” w wykonaniu Teatru im. H. Ch. Andersena z Lublina. Sztuka zostanie wystawiona dwa razy, o godzinie 10.00 i 16.00. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w Kasie KDK od 26 sierpnia 2016 r.

„Pyza na polskich dróżkach” w reżyserii Daniela Arbaczewskiego to propozycja dla tych naj-naj-najmłodszych. Spektakl jest daleką, plastyczno-muzyczną wariacją na temat znanego wszystkim poematu Hanny Januszewskiej. Tytułowa Pyza zabierze widzów na ścieżki, na których sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi mali widzowie mogą spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem. Wszystko w formie zabawy teatralnej, teatru interaktywnego, w którym nasi naj-naj-młodsi widzowie i ich rodzice, siedzący wraz z aktorami na scenie mogą wpływać (dosłownie!!!) na przebieg i tempo spektaklu. To, czy uda się nam pogłaskać wszystkie spotkane przez Pyzę zwierzaki zależy od Was! Uwaga! Miejsca na spektakl nie są numerowane. Wszyscy widzowie siedzą na scenie, na miękkiej podłodze, razem z aktorami. Przed wejściem na spektakl wszyscy widzowie zdejmują buty.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 23 sierpnia 2016
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Wrzesień 2016
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi