Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Dni Krasnegostawu 2016

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 21 maja 2016
 

Jarmark Sobieskiego 29 mja w Gorzkowie

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorzkowskiej serdecznie zaprasza na Jarmark Sobieskiego 29 maja 2016 r do Gorzkowa !

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 21 maja 2016
 

Wypożyczalnia rowerów w Niemienicach już otwarta !

W naszym regionie od marca 2015 r. działa Wypożyczalnia rowerów OPTIMUM Elżbieta Mąka, Niemienice 17
Oferta skierowana jest do wszystkich osób lubiących aktywnie spędzać czas, niezależnie od wieku. Istnieje możliwość wypożyczania rowerów górskich, miejskich i dziecięcych. Dodatkowo w ofercie są kaski, foteliki dla dzieci do zamontowania na rowerze.

Warto wspomnieć, że w okolicy są świetne warunki do jazdy, trasy rowerowe jak i atrakcyjne widoki. Celem wypożyczalni jest umożliwienie osobom nieposiadającym własnego sprzętu a lubiącym przygody na rowerze możliwość wspólnego spędzenia czasu (aktywnie) na świeżym powietrzu. Ścieżka rowerowa liczy ok. 17 km i nie jest zbyt trudna do przebycia. Biegnie asfaltowymi drogami wśród malowniczych okolic Krasnegostawu. Rozpoczyna się przy budynku MOSiR w Krasnymstawie, dalej prowadzi ulicą Piłsudskiego, Krakowskim Przedmieściem do miejscowości Niemienice i okolic rezerwatu "Wodny Dół". Dalej ścieżka biegnie drogą przez Kolonię Niemienice i ulicą Bojarczuka do miasta. Trasa rowerowa jest oznakowana. Tablica z przebiegiem ścieżki została zamontowana przed budynkiem MOSIR oraz na skraju lasu w Niemienicach.

Z wypożyczalni można skorzystać codziennie od 10:00 do 22:00.
Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 21 maja 2016
 

VI Krasnostawski Przegląd Zespołów Weselnych

W czwartek, 26 maja 2016 r. od godz. 17:00 zapraszamy na Rynek Miejski w Krasnymstawie na VI Krasnostawski Przegląd Zespołów Weselnych.
Podczas przeglądu wystąpią następujące zespoły: Retro Dąbrowa, Zespół Muzyczny Sonic, Fajny Band, Power Stars, Amigos, Mondeo i Devis.
Przeglądowi będzie towarzyszył kiermasz, podczas którego zaprezentują się wystawcy, domy weselne, firmy zapewniające usługi ślubne.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 21 maja 2016
 

Moja Mama po raz 10.

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 26 maja 2016 r. o godz. 10:00 na rozstrzygnięcie jubileuszowego X Konkursu Plastycznego „Moja Mama” pod patronatem Burmistrz Krasnegostawu Hanny Mazurkiewicz.

Podczas rozstrzygnięcia odbędzie się wręczenie nagród, występy artystyczne dzieci z krasnostawskich przedszkoli oraz otwarcie wystawy nagrodzonych prac.
Zapraszamy wszystkie Mamy!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 21 maja 2016
 

Legendy ziemi krasnostawskiej nagrodzone.

W ramach Tygodnia Bibliotek 11 maja w Bibliotece Powiatowej w Krasnymstawie podsumowano XIII powiatowy  konkurs literacko- plastycznego „Legendy Ziemi Krasnostawskiej” organizowany przez Bibliotekę i Starostwo powiatowe.  142 prace uczniów klas IV z 16 szkół podstawowych powiatu krasnostawskiego oceniły Joanna Kawęcka, Eliza Nesteruk, Dorota Korkosz.

W kategorii literackiej uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisanie własnej legendy. Pierwszą nagrodę przyznano Paulinie  Sadowskiej za legendę „Kto straszy na zamku w Krupem? (SP w Siennicy Nadolnej). Drugą nagrodę otrzymały Maja Wieleba (SP nr 5) i Nikola Rokita (SP w Siennicy Nadolnej). Na trzecim miejscu znaleźli się Paweł Zaręba (SP w Siennicy Nadolnej) i Michał Zwolak (SP nr 4). Przyznano pięć wyróżnień : Wiktoria Falenta,  Karolina Hać,  Mikołaj Kalisz (SP w Siennicy Nadolnej), Natalia Kalisz, Michalina Klusek (SP nr 4).

Do publikacji wybrano prace : Klaudii Skubisz, Szymona Droździela (SP nr 5), Julii Badzio (SP nr 3), Adama Sadowskiego, Michała Kosmowskiego (SP nr 4).

W kategorii plastycznej uczniowie ilustrowali  legendy powiatu krasnostawskiego. Pierwsza nagrodę otrzymał Michał Zwolak za pracę „Złodziej królewskiej korony” (SP nr 4). Drugą nagrodę otrzymały Zuzanna  Ślusarczyk (Szkoła Podstawowa w Siennicy Różanej) i Klaudia Skubisz (SP nr 5). Trzecią nagrodę otrzymały : Pola Zaj (SP w Łopienniku Nadrzecznym),  Milena Lis (SP nr 5), Kinga Dobosz (SP w Małochwieju Dużym).

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 19 maja 2016
 

VII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka - relacja

W niedzielę 15 maja 2016 r. Szkoła Podstawowa w Żółkiewce zorganizowała kolejny VII już turniej szachowy o puchar Wójta Gminy Żółkiewka. W rozgrywkach uczestniczyło 55 szachistów z wielu ośrodków Lubelszczyzny: Biłgoraja, Chełma, Dorohuska, Woli Uhruskiej, Fajsławic, Krasnegostawu, Kraśnika, Krężnicy Jarej, Leśniowic, Lublina, Świdnika, Milejowa, Opola Lubelskiego, Wojsławic, Żółkiewki, a nawet spoza naszego województwa - z odległego Rzeszowa.

Otwarcia turnieju dokonała dyrektor SP w Żółkiewce pani Barbara Małysz, życząc wszystkim sukcesów.

Turniej rozgrywany był systemem 9 rund z tempem gry 10 minut z bonusem 5 sekund za każdy wykonany ruch. Sędzią zawodów był Zbigniew Bednarczyk z Fajsławic.

Turniej odbywał się z podziałem na trzy kategorie wiekowe: juniorów młodszych, juniorów starszych i seniorów. Najlepsi zawodnicy poszczególnych grup otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Żółkiewce. Nagrody zawodnikom wręczył Przewodniczący Rady Gminy Żółkiewka pan Henryk Jaremek. W tym roku puchar Wójta powędrował do Kraśnika. Pierwsze miejsce wywalczył zawodnik z tego miasta - Rafał Świca.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach:

Juniorzy młodsi /do 13 lat/:

  1. Sawa Daria /Fajsławice/ – 5,0 pkt.
  2. Bojczewski Mateusz /Świdnik/ – 4,5 pkt.
  3. Baran Kamil /Fajsławice/ – 4,0 pkt.
Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 19 maja 2016
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Maj 2016
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi