Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

NOC 4x4 w Cegielni Wierzchowina 18-19 lipca

Zapraszamy na NOC 4x4 w Cegielni Wierzchowina 18-19 lipca !!!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 01 lipca 2015
 

Piknik Rodzinny z dniem dziecka w Siennicy Różanej

W niedzielę 28 czerwca 2015 r odbył się po raz pierwszy w Gminie Siennica Różana Piknik Rodzinny połączony z dniem dziecka. Impreza miała miejsce przy zbiorniku retencyjnym w Kozieńcu. Rozpoczęła się o godzinie 13.00 od zawodów strażackich młodzików. Podziwialiśmy zapał i umiejętności młodych druhów. Na pierwszych lokatach uplasowały się kolejno drużyny: OSP Żdżanne, OSP Rudka, OSP Wola Siennicka. Dyplomy i nagrody wręczyli: Wójt Gminy Siennica Różana Leszek Proskura, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Ryszard Stasiuk oraz Komendant Gminny OSP RP Janusz Dobosz.
Nieopodal na scenie przez cały czas trwania pikniku, odbywały się pokazy i występy. Tę część poprowadzili Agnieszka i Artur Proskura. Jako pierwszy swoją część artystyczną zaprezentował Zespół Szkół w Siennicy Różanej w programie o nazwie „100 uśmiechów na minutę”. Swoje umiejętności przedstawiły przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum.
W kolejnej części wystąpili przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, promując dostępne kierunki oraz szerokie możliwości zatrudnienia po ukończeniu ich. Z podziwem obejrzeliśmy kunszt kelnerski, jaki zaprezentowali uczniowie. Następnie mogliśmy posłuchać zespołu „Katorga” ze Skierniewic, w którym gra uczeń Jakub Mądra.
Po zakończonych prezentacjach szkół na scenę wkroczyły dziewczyny z zespołu NO NAME, ze swoim tanecznym repertuarem. Nie mniej widowiskowe były pokazy trików piłkarskich, w wykonaniu utalentowanych piłkarzy.
Nie zabrało również atrakcji dla najmłodszych. W namiocie promocyjnym Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej odbywało się malowanie twarzy. Dla dzieci przygotowano przeróżne gry i zabawy z animatorami, dmuchane zamki, wielkie bańki mydlane, przejażdżki kucykiem. Chętni mogli obejrzeć bojowe wozy strażackie oraz radiowozy policyjne, ich wyposażenie oraz możliwości. Niemal przez cały czas trwania imprezy odbywały się przejażdżki motorówkami strażackimi po zalewie.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 01 lipca 2015
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – LIPIEC 2015

3-5 lipca, godz.

II Festiwal Twórczo Zakręconych

W programie wydarzenia przewidziano warsztaty różnych technik rękodzieła, które poprowadzą znani twórcy i artyści oraz pokazy starych technik rękodzielniczych. Uczestnicy będą mieli szansę na zapoznanie się z technikami wykonania haftu temari, koronki pętelkowej, koronki klockowej, szeroko pojętego beadingu, wyplatania z wikliny zarówno prawdziwej jak i papierowej oraz tworzenia z osikowych wiórów czy repusowania.Nie zabraknie również gości z zagranicy. Hitem tegorocznego Festiwalu będą warsztaty repusowania, które poprowadzi Rextorn Metalwork. Festiwal zakończy kiermasz na Rynku Miejskim w Krasnymstawie, gdzie będzie można obejrzeć oraz kupić prace wykonane przez uczestników i partnerów Festiwalu oraz materiały u dystrybutorów i firm zajmujących się rękodziełem. Nie zabraknie także występów zespołów ludowych oraz degustacji tradycyjnych potraw regionalnych.

Miejsce: Zespół Szkół Nr 1, Rynek Miejski

Organizator: LGD Krasnystaw Plus, ARL w Krasnymstawie, KDK

5 lipca, godz. 16:00-22:00

Przegląd Zespołów Weselnych

Impreza plenerowa, podczas której wystąpią zespoły weselne

Miejsce: Rynek Miejski

Organizator: KDK

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 29 czerwca 2015
 

Szkoła Podstawowa w Jaślikowie odznaczona medalem Wincentego Witosa

Niecodzienna uroczystość miała miejsce w Szkole Podstawowej w Jaślikowie. W dniu 23 czerwca br. podczas obchodów jubileuszu nadania szkole imienia Batalionów Chłopskich, Starosta Krasnostawski Janusz Szpak odznaczył sztandar szkoły medalem im. Wincentego Witosa.

Jest to najwyższe odznaczenie ruchu ludowego, który w naszym kraju będzie niebawem obchodził 120 rocznicę powstania. Medal im. Wincentego Witosa został przyznany szkole za zasługi w krzewieniu postaw patriotycznych swoich uczniów. Należy przypomnieć, ze to właśnie uczniowie tej szkoły sprawują pieczę nad wieloma miejscami pamięci historycznej, a także pamiętają o wszystkich ważnych rocznicach wydarzeń historycznych obchodząc je w różnorodny sposób.

W uroczystości wzięli udział: Janusz Korczyński Wójt Gminy Krasnystaw, radny gminy Jan Szymaniak, sołtys wsi Jaślików Krzysztof Golec, przewodnicząca KGW Barbara Mazurkiewicz, grono pedagogiczne i uczniowie.

Przygotowano podniosłą część artystyczną, którą rozpoczęto od zaśpiewania hymnu państwowego, a następnie można było wysłuchać okolicznościowych wierszy, piosenek oraz prezentacji instrumentalnych.

Podczas uroczystości starosta Janusz Szpak uhonorował dyrektor szkoły panią Martę Fyk „złotą koniczynką”, za aktywne krzewienie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 29 czerwca 2015
 

Podsumowano dokonania sportowe w szkołach

W czwartek 25 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie uroczyście podsumowano zawody organizowane przez Szkolny Związek Sportowy, które odbywały się na szczeblu powiatowym w roku szkolnym 2014/2015.

Podsumowanie dotyczyło trzech kategorii: Igrzysk (dla uczniów szkół podstawowych), Gimnazjady (dla uczniów gimnazjów) i Licealiady (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych). Kryterium oceny były osiągnięcia poszczególnych szkół we wszystkich zawodach, w różnych dyscyplinach sportowych.

Ponadto wręczono także nagrody zespołowe dla szkół i instytucji, które zwyciężały w Eurobiegach. Należy zaznaczyć, że w klasyfikacji zakładów pracy, jedynie KPP Policji zgłosiła trzyosobowa drużynę, a tym samym naczelnik Janusz Pudźwa odebrał z rąk wicestarosty Henryka Czernieja pamiątkową statuetkę.

Jeśli chodzi o Igrzyska to wśród szkół podstawowych najwięcej punktów w całym roku szkolnym, a tym samym I miejsce w rankingu zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Fajsławicach zdobywając 162,5 pkt. Wyprzedzili uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krasnymstawie (145,5 pkt.), a trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym (124 pkt.). Łącznie w Igrzyskach sklasyfikowano 19 szkół.

Wśród gimnazjów najlepiej wypadła reprezentacja Gimnazjum nr 4 w Krasnymstawie (146 pkt.) Na drugim miejscu znalazło się Gimnazjumw Izbicy (139 pkt.), zaś na trzecim Gimnazjum Nr 1 w Krasnymstawie (132pkt.). Jak widać różnice punktowe pomiędzy gimnazjami były niewielkie.

W kategorii Licealiada wśród szkół ponadgimnzjalnych I miejsce wywalczyło po raz kolejny I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie (232 pkt.).  Na drugim miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida (139 pkt.), zaś na trzecim – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie.

Wymienionym reprezentacjom szkół puchary i dyplomy wręczali m.in.: starosta Janusz Szpak, wicestarosta Henryk Czerniej, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Nowosadzki oraz Janusz Pędzisz członek Zarządu Powiatu.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 26 czerwca 2015
 

Pyszna Truskawka w KDK

Dnia 23 czerwca 2015 r. o godz. 10:00 w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie I edycji Konkursu Rękodzieła „Pyszna Truskawka”, który odbywał się pod patronatem Burmistrz Krasnegostawu Hanny Mazurkiewicz.

Celem organizowanego przez  Krasnostawski Dom Kultury konkursu jest rozwijanie wyobraźni twórczej, rozwijanie zdolności manualnych, poszukiwanie inspiracji artystycznych w przyrodzie oraz promocja zdrowej żywności.

Na konkurs wpłynęło 306 prac wykonanych przez przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych, których oceny podjęła się komisja konkursowa w składzie: Magdalena Wróbel – przewodnicząca komisji, instruktor plastyk z ŚDS i KDK, Andrzej Kostrzanowski – grafik, plastyk, Wiceprezes Stowarzyszenia „Paleta” oraz Marta Zorska-Swatowska – instruktor z KDK.

Przedstawiając protokół komisji Marta Zorska-Swatowska powiedziała, że komisja miała trudne zadanie, bo każda z przygotowanych truskawek była na swój sposób piękna i wyjątkowa. Ostatecznie komisja wybrała 55 prac, których autorzy otrzymali nagrody i wyróżnienia. Kryteria, którymi kierowała się komisja podczas oceny, to przede wszystkim kreatywność, fantazja, umiejętność łączenia różnych technik, zdolności manualne i samodzielność wykonania.

Nagrody ufundowane przez Burmistrz Krasnegostawu oraz Krasnostawski Dom Kultury laureatom wręczyli Edward Kawęcki Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw, Krzysztof Gałan Sekretarz Miasta i Damian Kozyrski Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury.

W związku z tym, że konkurs odbywał się w Dzień Ojca, nie mogło oczywiście zabraknąć życzeń skierowanych do ojców znajdujących się wśród gości.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 26 czerwca 2015
 

Powitania Lata 2015 w Krasnymstawie

Burmistrz Krasnegostawu zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy z okazji  "Powitania Lata" dnia 28 czerwca 2015 r. o godz. 13:00, miejsce: Zaułek Nadzeczny. Kosmiczna zabawa na niespotykanych urządzeniach rozrywkowych zapewni firma "UFO-BUFFO":

 • Gigantyczna zjeżdżalnia ze skocznią klown;
 • Tor przeszkód WIPE-OUT;
 • Statek piracki na ruchomej fali;
 • Miotła;
 • Plac zabaw kredki;
 • Tunel kredki;
 • Połykacz kaczka;
 • Zjeżdżalnia ośmiornica;
 • Miękka góra;
 • Zjeżdżalnia dżungla z placem zabaw;
 • Ośmiornica;
 • Plac zabaw dżungla;
 • Góra do wspinaczki;
 • Bramkarz;
 • Zamek do skakania "Mała Dżungla"

Wszyscy bawimy się za darmo !!!

Możliwość zakupu słodkości  (wata cukrowa, gofry,  lody, napoje) pyszny popcorn i nachos.

Zapraszamy!!!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 23 czerwca 2015
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2015
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi