Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

REPERTUAR KINA MORSKIE OKO - WRZESIEŃ 2015

BYSTRY BILL – Animacja, Australia, 2015 – 90 min

4 września – 14:30

6 września – 14:30

8 września – 14:30

9 września – 9:15, 11:00, 14:30

10 września – 14:30

12-13 września – 14:30

15 września – 14:30

16 września – 9:15, 11:00, 14:30

17 września – 14:30

 

SINISTER 2 – Horror, USA, 2015 – 97 min

6 września – 16:15

8-10 września – 16:15

 

ŻYĆ NIE UMIERAĆ  - Dramat obyczajowy, Komedia, Polska, 2015 – 85 min

5-6 września – 18:00

8-10 września – 18:00

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 05 wrzesnia 2015
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – WRZESIEŃ 2015

11 września, godz. 19:00

Spektakl „Gwiazda i ja”

Impreza biletowana

Miejsce: Sala Widowiskowa

Organizator: Teatr Capitol z Warszawy

 

17 września, godz. 10:30

Udział MOD w uroczystościach 17 września

Miejsce: Krasnystaw

Organizator: Starostwo Powiatowe

 

18 września, godz. 12:00

Odsłonięcie pomnika Jana Czuby 

Miejsce: ul. Jana Czuby

Organizator: LTNK o/Krasnystaw i Urząd Miasta Krasnystaw

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 05 wrzesnia 2015
 

Gwiazdy Teatru Capitol w KDK

Dnia 11 września o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury, Teatr Capitol z Warszawy zaprezentuje spektakl "Gwiazda i ja".

"Gwiazda i ja” to jeden z największych broadwayowskich hitów. Rewelacyjna komedia oparta na prawdziwym zdarzeniu z 1985 roku, kiedy to legenda ekranu – Bette Davies – przybyła do domu nikomu nieznanej gospodyni domowej Elizabeth Fuller w Connecticut. Gwiazda miała się jedynie zatrzymać na noc, została jednak na cały miesiąc.

Ta zabawna historia stała się uniwersalnym pretekstem do pokazania prawdziwego oblicza naszych idoli, bałwochwalczego stosunku do aktorów srebrnego ekranu, uwielbienia jakim darzymy celebrytów i złudnych pozorów świata show biznesu. W roli wielkiej gwiazdy srebrnego ekranu zobaczymy Magdalenę Zawadzką, która dla polskiej widowni jest taką samą aktorską legendą jaką była Bette Davis dla amerykańskiej publiczności. Partneruje jej Anna Gornostaj, która w tym roku świętuje jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.

Obok naszych głównych bohaterek zobaczycie państwo Barbarę Kurzaj
i Cezarego Morawskiego, który jest również reżyserem spektaklu.

Przewrotne dialogi, zabawne sytuacje i dowcipna riposta to dodatkowe walory tej znakomitej sztuki. Autorka Elizabeth Fuller dzięki znakomitemu ujęciu w dramat swojej ,,przygody z Gwiazdą” stała się jedną z najbardziej znanych literackich celebrytek w Ameryce.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 05 wrzesnia 2015
 

Chmielakowy Antałek

Dnia 22 sierpnia 2015 roku na Scenie przy Krasnostawskim Domu Kultury miało miejsce rozstrzygnięcie Turnieju Poetyckiego o „Chmielakowy Antałek”, który już od ponad 20 lat towarzyszy „Chmielakom Krasnostawskim”.   

Jury w składzie: Jan Henryk Cichosz, Marzena Podkościelna i Jarosław Wach po zapoznaniu się z 45 zestawami tekstów literackich traktujących o szeroko pojętej tematyce ludyczno-dionizyjskiej, postanowiło uhonorować nagrodami pieniężnymi  dwóch autorów.

Zwyciężczynią Turnieju została Agnieszka Mitura-Bagińska. Sukces zapewniły jej utwory „zabawa w chowanego /śmiesznostka/”, „Chmielonoc” i „Podchody”.  Drugie miejsce przyznano Konradowi Grocheckiemu za „Tryptyk ze zboża i chmielu”.

Nagrody ufundowane przez Krasnostawski Dom Kultury wręczyli Edward Kawęcki Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw, Krzysztof Gałan Sekretarz Miasta i Damian Kozyrski Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury.

Jury gratuluje laureatom oraz dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłanie wierszy, stwierdza, że Turniej Poetycki  o „Chmielakowy Antałek” jest cennym przedsięwzięciem i w istotny sposób wzbogaca Ogólnopolskie Święto  Chmielarzy i Piwowarów.  

Przypomnijmy, że Turniej Poetycki o „Chmielakowy Antałek”  jest konkursem poetyckim, organizowanym od 1983 roku przez Krasnostawski Dom Kultury. Jego inicjatorem był Jan Henryk Cichosz - jeden z założycieli grupy literackiej „Słowo”.

Tegoroczna edycja wzorem lat ubiegłych miała specjalną oprawę – po mieście jeździło „mobilne laboratorium turnieju”, rozdawano wiersze z lat poprzednich, jak również można było zrobić sobie zdjęcie przy pamiątkowej „ściance” Turnieju.

Poniżej prezentujemy nagrodzone utwory:

I Nagroda Turnieju Poetyckiego o ,,Chmielakowy Antałek”
 Agnieszka Mitura- Bagińska

„zabawa w chowanego /śmiesznostka/”                                   

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 05 wrzesnia 2015
 

Dożynki w Małochwieju Małym 30.08.2015 r.

Sierpień to czas gdy rolnicy po zakończonych żniwach świętują, organizując tradycyjne dożynki. Tegoroczne dożynki w Małochwieju Małym zorganizowane zostały przez Panią Marię Kowalczyk, Prezesa Fundacji „Rodzinne Gniazdo” przy współudziale Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Małochwieja Małego.

W niedzielnej uroczystości dożynkowej  uczestniczyli  Wójt Gminy Krasnystaw Pan Janusz Korczyński, Przewodniczący Rady Gminy Pan Mirosław Berbeć,  Sekretarz Gminy Pani Edyta Gajowiak -Powroźnik a także radni gminy, sołtysi oraz mieszkańcy wsi  Małochwiej Mały i Małochwiej Duży.

Gospodarzami dożynek byli Pan Wiesław Nowicki (radny Gminy Krasnystaw) oraz Pani Anna Kozorys z Małochwieja Małego. W części obrzędowej wystąpił Zespół  Ludowy z Małochwieja Małego. Dożynkowy wieniec oraz chleb z tegorocznego zboża wniosła młodzież w strojach ludowych. W części artystycznej wystąpił Zespół Dziecięcy działający przy WDK Małochwiej Mały, Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Koral” ze szkoły w Małochwieju Dużym, Chór Męski prowadzony przez Pana Edwarda Kyca i Panią Annę Chachaj oraz Kapela Ludowa „Cukrowniacy”  w składzie, której gościnnie wystąpił Pan Paweł Lulek

W trakcie dożynek goście mogli posmakować rodzimych specjałów: ciasta, nalewki, kiełbaski a całość zwieńczyła zabawa ludowa pod gwiazdami.

Gratulujemy mieszkańcom Małochwieja Małego zaangażowania, trudu włożonego w przygotowanie  imprezy oraz pielęgnowanie jakże cennych tradycji ludowych.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 31 sierpnia 2015
 

Zapraszamy na otwarte spotkanie konsultacyjne dt. LSR w ramach PROW 2014-2020

Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw PLUS” zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dt. opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju do realizacji nowego okresu programowania 2014-2020. Na spotkania zapraszamy: mieszkańców gmin, lokalnych liderów, przedstawicieli JST, ośrodków kultury, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, stowarzyszeń, fundacji, związków wyznaniowych, lokalnych przedsiębiorców, regionalistów itp. zainteresowanych realizacją działań skierowanych na rozwój swoich oraz pozyskiwaniem środków na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

Na spotkaniach chcemy ustalić jakie pomysły (projekty) i jakie cele w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju chcą Państwo realizować w nowym okresie programowania na swoim terenie.

Zakres wsparcia do realizacji operacji w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju będzie obejmować:

  • Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych i wspieranie partycypacji społeczności lokalnej w realizacji LSR;
  • Rozwój przedsiębiorczości, z wyłączeniem świadczenia usług rolniczych;
Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 29 sierpnia 2015
 

Dożynki Gminne w Żółkiewce

Zapraszamy na Dożynki Gminne do Żółkiewki 30 sierpnia !

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 29 sierpnia 2015
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Wrzesień 2015
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi