Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Ferie z KDK 2015

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Ferie z Krasnostawskim Domem Kultury, które odbędą się w dniach 2-13 lutego 2015 r.

W tym roku przygotowaliśmy cykl zajęć z programem profilaktycznym dla dzieci i  młodzieży z terenu Krasnegostawu. Uczestnicy zajęć będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, nauczą się prawidłowego funkcjonowania w zespole, rozwijania i realizacji własnych pomysłów i usamodzielniania się, właściwych postaw wobec innych i kultury osobistej, promowany będzie zdrowy styl życia oraz pomysły na bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

W dniach 2-6 lutego będą się odbywały spotkania w formie otwartej dostępnej dla wszystkich zainteresowanych daną tematyka zajęć. Natomiast w dniach 9-13 lutego będą zajęcia zamknięte dla 25-ciu osób z obowiązującą listą zapisów. Zajęcia otwarte będą trwały od 1 godziny do 3 godzin przez pierwszy tydzień ferii, zależnie od tematyki zajęć, a zajęcia  po 4 godziny dziennie.

Zajęcia są bezpłatne. Zapisy na zajęcia zamknięte w sekretariacie KDK. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

W czasie ferii przeprowadzimy następujące zajęcia:

- Zajęcia integracyjne –zapoznanie się z miejscem zajęć, zabawy integracyjne , gry i zabawy na wesoło, zabawy z wykorzystaniem piłek, pomocy plastycznych itp. W trakcie zajęć nastąpi zapoznanie się uczestników i instruktorów prowadzących zajęcia oraz  kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 24 stycznia 2015
 

XV Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Miasto Krasnystaw”

Krasnostawski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie zapraszają do udziału w XV Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Miasto Krasnystaw” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu. Konkurs organizowany jest tradycyjnie z okazji rocznicy nadania prawa miejskiego Miastu Krasnystaw i skierowany jest do dzieci z krasnostawskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

 I. CZĘŚĆ PLASTYCZNA:

REGULAMIN

 1. Część plastyczna jest organizowana przez Krasnostawski Dom Kultury przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie i Urzędu Miasta Krasnystaw.
 2. W konkursie mogą brać udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu  Krasnegostawu.
 3. Cele konkursu to zgłębianie poczucia tożsamości regionalnej oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych, wyrabiając szczególną wrażliwość na otaczający świat w jakim wyrasta młode pokolenie
 4. Tematem powinny być prace plastyczne na temat: Krasnystaw z mojego okna”
 5. Prace powinny być wykonane samodzielnie przez dziecko na formacie A2, A3 lub A4.
 6. Technika: malarstwo, rysunek barwny, grafika, batik, rysunek węglem (nie będą przyjmowane techniki: wyklejane bibułą, watą, zapałkami i plasteliną itp.)
 7. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę.
 8. Każda praca powinna być czytelnie opisana na odwrocie według wzoru: imię
  i nazwisko autora pracy, wiek, klasa i szkoła, imię i nazwisko nauczyciela.
 9. Komisja konkursowa powołana przez organizatora dokona oceny prac według następujących kryteriów: walory artystyczne zgodne z tematyką konkursu, oryginalność, jakość i stopień trudności wykonania oraz przyzna nagrody
  i wyróżnienia, które zostaną wręczone w Krasnostawskim Domu Kultury w dniu
  27 lutego 2015 roku o godz. 10.00.
 10. Nagrody zostaną przyznane w trzech grupach wiekowych: 4–6 lat (przedszkola), klasy I – III i IV -VI (szkoły podstawowe).
 11. Prace nagrodzone oraz zakwalifikowane do wystawy przechodzą na własność organizatora   
 12. Prace konkursowe należy złożyć do dnia 20 lutego 2015 roku na adres: Krasnostawski Dom Kultury; ul. Okrzei 10; 22-300 Krasnystaw;
 13. Dodatkowe informacje: tel. 82 576 22 18; e-mail: kultura@krasnystaw.pl
Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 23 stycznia 2015
 

Odkrywając nasze talenty kulinarne…

„Zespołowa praca- popłaca”; „w grupie siła”; „wszystkie ręce na pokład” to słowa, które w pełni odzwierciedlają zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie w program konkursowy zatytułowany: Tesco dla Szkół- „Kulinarni odkrywcy”.

Wychowankowie internatu przygotowali film o tematyce kulinarnej, który zdobył miano Laureata Regionalnego czyli zespołu najlepszego w województwie lubelskim. Spośród 23 drużyn okazali się drużyną nie do pokonania, zdobywając pierwsze miejsce w województwie. Liczba oddanych głosów 47282 uplasowała ich na miejscu 3 w rankingu ogólnopolskim.

Od października do grudnia realizowali krok po kroku założenia programu Tesco dla Szkół- „Kulinarni odkrywcy”. Drużyna Vitamins zdobyła dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie wyposażenie mobilnej szkolnej sali kinowej oraz nagrody indywidualne dla uczestników akcji.

„Zdecydowaliśmy się na udział w konkursie, ponieważ tematyka, którą w tej edycji wybrano jest dla nas  niezmiernie istotna i bliska. Nasz Ośrodek kształci przyszłych zawodowych kucharzy- młodych odkrywców kulinarnych. Uczniowie podczas nagrania i wykonywania wszelkich rekwizytów byli niezwykle zaangażowani. Nasze dzieciaki poczuły się dowartościowane, szczególnie, gdy dowiedziały się, że zdobyli nagrodę dla Naszej Placówki.”-wspomina opiekunka wyróżnionego zespołu pani Karolina Micewicz.

Priorytetem działań było nie tylko popularyzowanie zdrowego i rozsądnego odżywiania się, odkrywanie talentów kulinarnych, rozwijanie kreatywności ale również kształtowanie właściwych postaw obywatelskich. Film został zaprezentowany na portalach społecznościowych, na stronie Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie oraz innych stronach internetowych. Wyznaczona grupa osób zaangażowała większość szkół z powiatu, gminy oraz miasta Krasnystaw. Około 700 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zaoferowało pomoc w głosowaniu i promowaniu filmu. Zaprzyjaźnione szkoły umieszczały informacje o konkursie na swoich stronach  internetowych.

To nie jest pierwszy nasz sukces w dziedzinie kulinarnej. Kilka lat temu wygraliśmy ogólnopolski konkurs o tematyce zdrowego żywienia. Otrzymaliśmy nagrodę pieniężną, ale największą radość sprawiła nam wizyta Pascala Brodnickiego, kucharza i prezentera telewizyjnego, który przygotował dla naszych uczniów zupę z dyni.”- wspomina dyrektor Beata Korszla.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 22 stycznia 2015
 

Wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Miszczuka w Galerii Collegiata Biblioteki Powiatowej w Krasnymstawie.

W czwartkowe popołudnie 15 stycznia 2015 r. w Bibliotece Powiatowej w Krasnymstawie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Miszczuka.

Do galerii Collegiata przybyli znakomici goście : Starosta Janusz Szpak, burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, przewodniczący Rady Gminy Rejowiec Mirosław Kość, sekretarz gminy Ewa Markowska oraz liczne grono gości, rodziny i znajomych malarza.

Artysta mieszka w Rejowcu, gdzie tworzy od 1968 roku. Nie ukończył uczelni artystycznej, sam studiując naturę i oglądając dzieła dawnych mistrzów, a także podpatrując na wystawach prace współczesnych artystów, stał się rysownikiem i malarzem. Jego obrazy odznaczają się drobiazgowym oddaniem szczegółów i nastrojowością. Jest artystą, dla którego w sztuce najważniejszy jest realizm. Uprawia różne dziedziny sztuki : rzeźbę, rysunek, grafikę, malarstwo olejne. Gromadzi rysunki z plenerów - motywy krajobrazowe, studia drzew, kwiatów, które wykorzystuje później do malowania obrazów. Tworzy pejzaże oparte na studium natury, które maluje realistycznie i idealistycznie, według własnego pomysłu i z bezpośredniej obserwacji świata. Dba  o wierne odtworzenie detalu, zaskakując precyzją rysowania i malowania szczegółów, nieomal z dokładnością fotograficzną. W 1999 r. stworzył własną Autorską Galerię Malarstwa, gdzie służy fachową radą i pomocą, udziela warsztatowych prelekcji dla dzieci, młodzieży oraz zainteresowanych osób.

Gratulacje artyście złożyli starosta Janusz Szpak, przewodniczący Rady Gminy Rejowiec Mirosław Kość i sekretarz gminy Ewa Markowska, burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz. 

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 19 stycznia 2015
 

Spotkanie noworoczne Stowarzyszenia Twórców Ludowych

W dniu 15 stycznia 2015 r. w Sali Konferencyjnej odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne Stowarzyszenia Twórców Ludowych oddział Chełmski z/s w Krasnymstawie. W spotkaniu, oprócz twórców ludowych na czele z Prezes Oddziału Danutą Perestaj, uczestniczyli m.in. Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw Edward Kawęcki, Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Rady Miasta Krasnystaw Tadeusz Kiciński oraz Proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej ksiądz Roman Skowron.

Spotkanie otworzył i przywitał gości Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury Damian Kozyrski, który złożył życzenia twórcom i podziękował za ich pracę na rzecz społeczności lokalnej. Następnie aktorzy z grupy teatralnej KDK przedstawili spektakl „Herody”, który nawiązuje do dawnych tradycji kolędowania. W dalszej kolejności życzenia złożyli Starosta Krasnostawski, Burmistrz Krasnegostawu i Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw, a także ksiądz proboszcz oraz Prezes oddziału STL. Wszyscy goście przełamali się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia noworoczne.

Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie i planowanie działań twórców ludowych na rok 2015.

Chełmski oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych z siedzibą w Krasnostawskim Domu Kultury skupia twórców z terenu powiatów krasnostawskiego, chełmskiego i włodawskiego. Prezesem oddziału jest Danuta Perestaj, a opiekunem z ramienia KDK Jadwiga Nowacka. 

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 16 stycznia 2015
 

Ponad 17 tys. złotych na WOŚP w Krasnymstawie!

Dokładnie 17 033,99 zł zebrał w tym roku, podczas 23. Finału WOŚP sztab, który zawiązał się w Krasnostawskim Domu Kultury.

Od rana do późnych godzin wieczornych na ulicach miasta kwestowało 40 osób: młodzież, dorośli, a także studenci z Uniwersytetu III Wieku.  Na zgłodniałych i zmarzniętych czekał bigos od Zajazdu „Gajczyna” w Małochwieju Dużym, forszmak przygotowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, ciasto upieczone przez słuchaczy Uniwersytetu III Wieku i radnych Porozumienia Ziemi Krasnostawskiej, gorąca herbata i kawa oraz jogurty przekazane przez OSM Krasnystaw.

W samo południe w Krasnostawskim Domu Kultury rozpoczął się kilkugodzinny blok artystyczno-rozrywkowy. Występy zainicjował Zespół Tańca Współczesnego „Face”. Podobnych akcentów tego dnia było więcej. Na scenie Sali Widowiskowej KDK zaprezentowały się również grupa taneczna „Ardisio” oraz dziecięce zespoły taneczne z Mlodzieżowego Domu Kultury. Dużymi brawami została nagrodzona młodzież z Klubu Sportowego „Sokół”, odpowiedzialna za pierwszy w historii krasnostawskich finałów pokaz teakwon-do. Jak co roku nie zabrakło popisów instrumentalno-wokalnych, zarówno tych amatorskich jak i bardziej profesjonalnych. Orkiestrową tradycją stały się już występy młodych wokalistów z MDK oraz Marleny Stangryciuk. Tym razem hrubieszowianka do swojego repertuaru włączyła autorską kompozycję „Zamek z betonu”. Po jednym utworze z akompaniamentem pianina wykonały solistki Strefy Wokalnej KDK – Dominika Dąbrowska i Katarzyna Berbeć. Natomiast półgodzinnym programem złożonym z utworów z rejonu Karpat uraczyła nas Kapela Folkowa „Uroczysko”. Dzięki grupie „Mondeo” mogliśmy tego popołudnia wysłuchać także najnowszych hitów disco-polo & dance. Najcieplej została jednak przyjęta puławska formacja „Yummy Mummy”. Energetyczna mieszanka funky, rapu i rocka porwała publiczność do wspólnego śpiewania. Przekazana na aukcję płyta zespołu „Funky Diskotek” została błyskawicznie zakupiona przez jednego z nowych fanów.

Pomiędzy występami poszczególnych artystów odbyły się licytacje przedmiotów przekazanych przez ofiarodawców, wśód których byli m.in. Urząd Miasta Krasnystaw, Burmistrz Krasnegostawu, Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej, Maya Design Studio, Start Krasnystaw, Natalia Lubrano, Zbigniew Atras, Karolina Gołebiowska, Dariusz Turzyniecki, Firma WEJ Jolanta Winarczyk, Hurtownia Papiernicza "KLEKS", Marek Piwko, Krystyna Mojska, Kartonex  spółka z o.o., Marek Nowosadzki, Urszula i Stanisław Toczony, Stowarzyszenie "Free Wings", Areszt Śledczy w Krasnymstawie, Sebastian Sadowski, Natalia Lubrano i pracownicy Krasnostawskieo Domu Kultury. 

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 16 stycznia 2015
 

Ferie na Stajni Adrenalina

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 13 stycznia 2015
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Styczeń 2015
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi