Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury
Dodano: Środa 28 czerwca 2017
 

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do uczestnictwa w zajęciach wakacyjnych w dniach 3-7 lipca 2017.

Uczestnicy zajęć będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, nauczą się prawidłowego funkcjonowania w zespole, rozwijania i realizacji własnych pomysłów i usamodzielniania się, właściwych postaw wobec innych i kultury osobistej, promowany będzie zdrowy styl życia oraz pomysły na bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

Zajęcia będą zamknięte dla 25 dzieci i będą odbywały się w KDK od poniedziałku do czwartku w godzinach 10-14. Natomiast ostatniego dnia, w piątek zapraszamy od godz. 11 do Dworku Starościńskiego, gdzie odbędzie się występ oraz warsztaty cyrkowe przygotowane i prowadzone przez duetu „The Clown Circus Show Ruphert i Rico”. Ten punkt będzie dostępny dla wszystkich chętnych dzieci z terenu Krasnegostawu.

Zapisy na zajęcia będą prowadzone w sekretariacie Krasnostawskiego Domu Kultury od godz. 9:00 we wtorek 27 czerwca 2017 r. – liczba miejsc ograniczona.

Projekt letniego wypoczynku jest współfinansowany przez Urząd Miasta Krasnystaw.

W ramach zajęć odbędą się:

- Zajęcia integracyjne – zapoznanie się z miejscem zajęć, zabawy integracyjne , gry i zabawy na     wesoło, zabawy z wykorzystaniem piłek, pomocy plastycznych itp. W trakcie zajęć nastąpi zapoznanie się uczestników i instruktorów prowadzących zajęcia oraz  kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.

- Spotkanie z pracownikiem Sanepid-u na temat bezpiecznego wypoczynku i potencjalnych zagrożeń w czasie wakacji.

- Warsztaty muzyczne - rozwijają słuch, poczucie rytmu, zdolności manualne i zmysł artystyczny. Uczestnicy zapoznają się z technikami gry na instrumentach dętych i perkusyjnych, będą mogli spróbować swoich sil w Big Bandzie.

- Warsztaty taneczne - forma aktywności rozwijająca kondycję fizyczną, kształtująca       prawidłową postawę ciała, poczucie rytmu i umiejętność pracy w zespole.

- Zbiórka Harcerska - zajęcia mające na celu przybliżyć ideę ruchu harcerskiego i propagowane przez niego wartości. Uczestnicy poznają historię skautingu na świecie i w Polsce, nauczą się podstaw szyfrowania i alfabetu Morse’a.

- Warsztaty teatralne - rozwijają zdolności psychomotoryczne, kondycje fizyczną, świadomość ciała, wyobraźnię i kreatywność. Podczas zajęć uczestnicy z materiałów takich jak worki na śmieci, karton i taśma klejąca stworzą stroje teatralne, w których wystąpią podczas zaaranżowanego przez siebie przedstawienia.  

- Warsztaty z Twórcą Ludowym - rozwijają zdolności manualne, uczą pomysłowości,                      indywidualizmu, oraz sposobów artystycznego wyrazu, przybliżą także uczestnikom tajniki             tradycyjnego regionalnego malarstwa na szkle 

- Warsztaty rękodzieła - zajęcia rękodzielnicze „Czas na lato!” podczas których uczestniczy wykonają zaprojektowane przez siebie zegary ozdobione suszonymi roślinami. Zajęcia rozwijają zdolności manualne, artystyczne, i umiejętność pracy w grupie.

- Wycieczka do gabinetu weterynarii -  zajęcia uczą wrażliwości, zaufania do zwierząt, uczą            bezpiecznych zachowań podczas przebywania ze zwierzętami domowymi, okazywania emocji, rozwijają samodzielność i poczucie odpowiedzialności 

- Widowisko i warsztaty cyrkowe „The Clown Circus Show Ruphert i Rico” - duet clownów cyrkowych poprowadzą dla dzieci program artystyczno- rozrywkowy, w którym nie zabraknie piosenek, kolorowych balonów, malowania twarzy, deszczu baniek mydlanych, confetti i chodzenia na szczudłach.

 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi