Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Artystycznie i wakacyjnie w KDK
Dodano: Poniedziałek 24 lipca 2017
 

W dniach 3-7 lipca 2017 roku w Krasnostawskim Domu Kultury miał miejsce wakacyjny wypoczynek z programem profilaktycznym dla dzieci. Na organizację przedsięwzięcia zostało przyznane dofinansowanie  ze środków publicznych zaplanowanych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  na rok  2017. W dniach od poniedziałku do czwartku odbywały się zajęcia zamknięte, trwające po 4 godziny dziennie, w których wzięło udział 25 dzieci w wieku 6-12 lat.

W poniedziałek spotkanie rozpoczęto zabawami integracyjnymi, by młodzi uczestnicy mogli się lepiej poznać. Gry i zabawy przeprowadzili Karolina Gołębiowska i Stanisław Kliszcz - instruktorzy KDK.  Następnie, Bogumiła Prymarczuk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego i zdrowego wypoczynku. Kolejnym punktem dnia były zajęcia muzyczne, podczas których instruktor KDK Radosław Drzazga zaprezentował uczestnikom instrumenty wchodzące w skład zespołu rockowego. Chętni mogli spróbować gry na gitarze, pianinie lub perkusji. Spotkanie zakończyła mini dyskoteka z największymi przebojami muzyki tanecznej.

We wtorek odbyły się zajęcia z rękodzieła artystycznego poprowadzone przez Dorotę Przemorską. Na warsztatach uczestnicy stworzyli z tektury i suchych kwiatów oryginalne i wyjątkowe zegary. Kolejne zajęcia tego dnia, to „Zbiórka Harcerska”. Poprowadziła ją Karolina Gołębiowska - Drużynowa Krasnostawskiej Drużyny ZHP. Podczas tego spotkania młodzi uczestnicy poznali historię polskiego harcerstwa, jego symbole, nauczyli się kilku sposobów szyfrowania i wiązania węzłów.

W środę pierwsze zajęcia to warsztaty teatralne, które prowadziła Julia Gleń. Poprzez zabawę zapoznała ona uczestników z formami teatralnej ekspresji, zaprezentowała ćwiczenia oddechowe i fizyczne. Następnie młodzi uczestnicy wzięli udział w warsztatach z Twórcą Ludowym. W tej roli zaprezentowała się Teresa Nowak, członkini Klubu Twórców Ludowych.  Pod jej okiem dzieci stworzyły obrazy na szkle.

W czwartek odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Urszulę Kmieć. Techniką uproszczonego quillingu uczestniczy wykonali fantazyjne kompozycje. Kolejną atrakcją dnia była piesza wycieczka do gabinetu weterynarii.  Tam, Agnieszka Cichosz opowiedziała dzieciom o zagrożeniach i chorobach zwierzęcych, rasach psów i prawidłowym zachowaniu się w kontaktach z czworonogami. Dzieci wzięły udział w konkursie rysowania kredą, a na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek.  Tego dnia milusińscy otrzymali pamiątkowe dyplomy ze zdjęciem wszystkich uczestników letniego wypoczynku. 
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Październik 2017
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi