Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Kiermasz Wielkanocny Produktów Lokalnych i Rękodzieła

Stowarzyszenie LGD Krasnystaw PLUS zaprasza na Kiermasz Wielkanocny Produktów Lokalnych i Rękodzieła który, odbędzie się 2 kwietnia w godz. 12.00 - 18.00 przed restauracją "Krasna Chata" (Wał 42, Izbica).

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 20 marca 2017
 

Zmiany w podatku VAT w 2017 r.

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Krasnymstawie

zaprasza na szkolenie

Zmiany w podatku VAT w 2017 r.

w dniu 20.03.2017  roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej

 Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie

Program szkolenia:

10.00 - 10.15     Otwarcie szkolenia - Wiesław Orzędowski - Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Krasnymstawie

10.15 - 12.00     Zmiany w podatku VAT w 2017 roku – Agata Kamińska -Biuro Rachunkowe VAT w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

Serdecznie zapraszamy rolników z terenu powiatu krasnostawskiego

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 14 marca 2017
 

Konferencja poświęcona pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Instytut Pamięci Narodowej

Oddział w Lublinie

oraz

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

zapraszają na

KONFERENCJĘ

poświęconą pamięci

Żołnierzy Niezłomnych

16 marca 2017 r. o godz. 17.00

w siedzibie Muzeum

Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 5a

PROGRAM KONFERENCJI

17.00 Otwarcie i powitanie gości: Artur Capała - Dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie

17.10 Dr Daniel Piekaruś - Komuniści wobec podziemia niepodległościowego.

17.45 "W pościgu za bandą" (1954) - film w reżyserii Zbigniewa Kiersztejna.

18.15 Marcin Krzysztofik - Poszukiwania miejsc pochówku żołnierzy niezłomnych na Lubelszczyźnie.

18.45 Artur Piekarz - Bohaterowie "Lubelskiej Łączki".

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 13 marca 2017
 

Spotkanie informacyjne - Młodzi LUBią kulturę w KDK

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - regionalny operator ogólnopolskiego programu Narodowego Centrum Kultury pod nazwą „Bardzo Młoda Kultura” i Krasnostawski Dom Kultury – lokalny partner przedsięwzięcia zapraszają 16 marca o godz. 17:00 do Sali Muzycznej KDK na spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Młodzi LUBią Kulturę. Lubelska Sieć Edukacji Kulturowej”.

Do udziału w spotkaniu zachęcamy pracowników szkół i instytucji kultury, organizacje pozarządowe oraz animatorów z Krasnegostawu i okolic, zajmujących się szeroko rozumianą edukacją kulturową.

Projekt „Młodzi LUBią Kulturę. Lubelska Sieć Edukacji Kulturalnej” to bezpłatny program edukacyjny, który ma na celu stworzenie szerokiej sieci instytucji, organizacji, szkół, grup nieformalnych, animatorów i animatorek, edukatorów i edukatorek zajmujących się edukacją kulturową w regionie lubelskim. W ramach programu zapraszamy Państwa do skorzystania z programu szkoleń i warsztatów „Inkubatora Młodzi LUBią Kulturę”. Ważnym elementem będzie realizacja poprzez system mikrograntów ok. 100 małych programów edukacyjnych, tworzonych przez lokalnych animatorów we współpracy z ekspertami. Program grantowy skierowany będzie do absolwentów i absolwentek „Inkubatora”.
Program oferuje Państwu:
• warsztaty;
• mentoring;
• program grantowy;
• wsparcie animatorów i animatorek podczas realizacji projektów;
• targi projektów;
• sieciowanie.
Zapraszamy wszystkie osoby zajmujące się szeroko rozumianą edukacją kulturalną:
• nauczycieli i nauczycielki;
• pracowników organizacji pozarządowych, instytucji kultury, domów kultury itp.;
• animatorów i animatorki;
• edukatorów i edukatorki.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 11 marca 2017
 

Kabaret Skeczów Męczących w KDK

Po niezwykle udanym sezonie plenerowym Kabaret Skeczów Męczących wraca z nowym programem „Pod prądem”, który będzie można zobaczyć w Krasnostawskim Domu Kultury 18 marca 2017 r. o godz. 15:00

Wraca, i to ze zdwojoną kabaretową mocą. W najnowszym spektaklu nie zabraknie niczego, z czego zna i ceni ich każdy kabaretowy widz w kraju. Będą megawaty energii płynącej ze sceny, będą uwielbiane przez publiczność, nietuzinkowe postacie, grane przez Jarosława Sadzę, a przede wszystkim nowe, nie emitowane w TV skecze. To największa dotychczasowa produkcja kabaretu. Pod prądem ma być też trochę pod prąd, nie zabraknie więc odważnych treści i elektryzujących tekstów, które zbudują potrzebne napięcie. Podłącz się do nas i daj się zabrać w kabaretową podróż po polskich absurdach, które KSM tak wyraziście ukazuje w swojej twórczości.

Kiedy myślisz, że już nic cię nie zaskoczy, my włączamy drugą taryfę i ile elektrownia dała.

A na bis, Herbatka z prądem, kabaretowy przebój 2015 roku – „Chrzciny” w wersji jakiej jeszcze nie widzieliście.

Mówią o KSM: „Ale faza” - Wiesław Adamczyk, „Ja nie jestem politykiem, ja jestem elektrykiem” - Lech Wałęsa, „Ile to ma mocy !?” - Aleksander Kwaśniewski, „Nie wiem... Nie wiem... Nie pomogę” - Adam ze skeczu Chrzciny.

Bilety w cenie 60 zł do kupienia w kasie KDK oraz na www.bilety.krasnystaw.pl i www.kabaretowebilety.pl

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 11 marca 2017
 

Dni Świętego Patryka w KDK

Fundacja Kultury Irlandzkiej już po raz czternasty organizuje „Dni Świętego Patryka”. W związku z czym w dniach 16-17 marca 2017 r. w Krasnymstawie odbędą się koncerty, zawody sportowe, spotkania z irlandzkim kinem i historią oraz warsztaty rękodzielnicze. Po raz kolejny partnerem w organizacji przedsięwzięcia jest Krasnostawski Dom Kultury. W tym roku specjalnie dla Was w KDK przygotowaliśmy:

16 marca (czwartek):

- 16.30 Celtyckie warsztaty kulinarne i rękodzielnicze dla dzieci 

W ramach zajęć będzie można zaprojektować motyw irlandzki, a następnie nanieść go na T-shirt w wykorzystaniem pasteli do tkanin. W drugiej części warsztatu uczestnicy upieką tradycyjne irlandzkie ciastka owsiano – imbirowe.  Wydarzenie skierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Sekretariacie KDK.

- 18.00 Festiwal Filmu Irlandzkiego: „Mama Tina"

Biografia niezwykłej kobiety - Chistiny Noble, która poświęciła swoje życie, by nieść pomoc wietnamskim sierotom. W roli głównej wyróżniona za tę kreację nagrodą IFTA irlandzka aktorka Deirdre OKane.

- 19.40 Występ chóru „Amicus" w programie „Bo kocham Cię jak Irlandię..."

Krasnostawski chór dziecięco-młodzieżowy „Amicus" powstał w 2004 roku przy Stowarzyszeniu Integracyjnym Magnum-Bonum. Przez ponad 10 lat działalności uczestniczył w ok. 200 koncertach w Polsce i zagranicą. Otrzymał szereg nagród na festiwalach i przeglądach. Od 2017 roku „Amicus" działa przy Krasnostawskim Domu Kultury. Z okazji „Dni Świętego Patryka" zaprezentuje premierowy program złożony z utworów poświęconych zielonej wyspie.

- 20.00 Festiwal Filmu Irlandzkiego: „1916: Irlandzki zryw"

Wielkanoc 1916 roku – w Dublinie wybucha powstanie zorganizowane przez niewielką grupę Irlandczyków przeciwko Imperium Brytyjskiemu. I chociaż powstanie ponosi klęskę militarną, staje się inspiracją do dalszej walki o niepodległość Irlandii i ma wpływ na ruchy niepodległościowe w imperiach kolonialnych. Wydarzenia sprzed ponad  stu lat ukazano w filmie w szerszym kontekście – historycznym, politycznym i kulturowym, a materiały archiwalne i współczesne uzupełniają rozmowy z historykami.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 09 marca 2017
 

Festiwal Pączka i Faworka w Siennicy Nadolnej

,,Festiwal Pączka i Faworka” po raz piąty zorganizowany został przez Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej w ramach działań na rzecz integracji mieszkańców regionu.

Oficjalnego otwarcia w imieniu organizatorów festiwalu dokonały: Pani Dorota Sawa – Prezes Zarządu LGD Krasnystaw Plus oraz Pani Dorota Rybczyńska – Dyrektor GCK w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej.

W trakcie oficjalnego otwarcia do uczestników i organizatorów festiwalu w swych wystąpieniach przemawiali: Pan Krzysztof Grabczuk -  Wicemarszałek Województwa Lubelskiego oraz Pan Janusz Szpak – Starosta Powiatu Krasnostawskiego.

Najsłodszy festiwal świętowania i kultywowania zwyczaju ,,Tłustego czwartku”, którego niezwykłą misją w tym roku było integrowanie społeczności lokalnej i budowanie poczucia jedności i wspólnoty, stanowił duże wyzwanie dla organizatorów, ale sprawił wielką satysfakcję oraz radość uczestnikom, którzy mogli czerpać wiele twórczych inspiracji z udziału w tym wydarzeniu.

Impreza o pięcioletniej już historii, podczas której eksponowane były smakowite, o wyjątkowych kształtach pyszne pączki i faworki, ukazała wyjątkowy dorobek kulinarny lokalnej społeczności.

Festiwal był prawdziwa gratką dla miłośników nie tylko słodkich pyszności ale również lokalnych produktów kulinarnych pojawiających się na naszych stołach podczas uroczystości rodzinnych. Przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z  gmin Powiatu Krasnostawskiego lokalne produkty kulinarne rozpoznawalne także pod wspólnym logotypem ,,Krasna Chata” o smakach z przeszłości -powracających do smaków z dzieciństwa zapamiętanych z rodzinnego domu, wytwarzanych na bazie lokalnych surowców i przepisów przekazywanych pokoleniowo były dodatkowym atrybutem podtrzymującym i utrwalającym zachowanie dziedzictwa kulinarnego społeczności regionu Krasnostawskiego.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 09 marca 2017
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Marzec 2017
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi