Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Dzikaj Scena

Trasa koncertowa w ramach projektu „Kultura z Wami!”. W Króla Rock’n’rolla wciela się: Piotr „Elvis” Jaworski. Spotykamy się w przestrzeni miejskiej w dniach 29-30 kwietnia pomiędzy godz. 9.00 – 14.00.

Piotr Jaworski – legenda powiatowych uroczystości i potańcówek. Stały bywalec festynów i przeglądów piosenki. Śpiewał dla starosty, burmistrza, niejednego wójta. Najlepszym sportowcom nieraz dedykował „We Are the Champions”, seniorom „Wypijmy za błędy”, a zakochanym „C’est la vie” Zauchy. Przez jednych nazywany Preslejem, przez innych Elvisem. Doskonale porusza się po repertuarze Króla Rock’n’rolla i naśladuje Freddiego Mercurego. Jeśli nie słyszeliście jego wersji „Enjoy the Silence” Depeszów na „Chmielakach 2016”, w ostatni weekend kwietnia będziecie mogli z nami nadrobić zaległości.
Piotrek wyruszy w trasę po Krasnymstawie! Pojawi się niezapowiedziany i zniknie nieoczekiwanie aż w sześciu miejscach naszego miasta, a z nim na szybko zaimprowizowana mini-scena. Wystąpią na niej zaproszeni przez niego goście, jak również i Wy, jeżeli będziecie mieli ochotę. Wielkiej tajemnicy z tego jednak nie robimy, bo przy tych okazjach będziemy chcieli dowiedzieć się, jakiej muzyki na co dzień słuchacie i zapytać o inne potrzeby kulturalne. Zrobimy to jednak w sposób nie zakłócając Wam odbioru.

„Dzikiej Sceny" wyczekujcie w następujących miejscach:

✔️ 29.04 godz.   9.00 „Pasaż" przed Krasnostawską Spółdzielnią Mieszkaniową;
✔️ 29.04 godz. 11.00 Parking przed Lidlem;
✔️ 29.04 godz. 13.00 Parking za Hotelem Staromiejskim (obok dworca bus);
✔️ 30.04 godz. 11.00 Galeria Krasnystaw
✔️ 30.04 godz. 13.00 Parking przed Krasnostawskim Domem Kultury.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 28 kwietia 2017
 

Zamojska karta turysty

Od 28.04.2017 r. rusza trzecia już edycja Zamojskiej Karty Turysty.
Zamojska Karta Turysty to oferta specjalna dla odwiedzających Zamość turystów, mająca na celu promocję turystyczną miasta, zapewniająca zwiedzającym dużo tańsze, jednorazowe wejście- bilet wstępu  do :

 • Ogrodu Zoologicznego,
 • Muzeum Zamojskiego,
 • Muzeum Fortyfikacji i Broni ARSENAŁ (Prochownia, Pawilon w Kurtynie, Arsenał),
 • Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego,
 • Trasy Podziemnej Bastion VII – Nadszaniec,
 • Taras widokowy na Bastionie VII,
 • Trasy Podziemnej Oficyn Ratusza,
 • Kojca w Parku miejskim,
 • Wystawy Strojów Historycznych „Koronki, tiurniury, aksamity…”,
 • uprawnia do 5 strzałów z łuku w obozie wojskowym ZBYRCZYK
 • oraz do zniżek w hotelach, restauracjach i u innych podmiotów oraz do BEZPŁATNYCH przejazdów komunikacją miejską na terenie miasta.
Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 28 kwietia 2017
 

V Kiermasz roślin ozdobnych

Zapraszamy na V Kiermasz roślin ozdobnych, który odbędzie się 7 maja 2017r. na placu wystawowych LODR w Końskowoli w godzinach 8.00 - 16.00.

W ofercie duży wybór: kwiatów balkonowych i rabatowych, bylin, krzewów ozdobnych, środków do produkcji.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 28 kwietia 2017
 

Anna Kamieńska w moim życiu: wspomnienia syna Pawła Śpiewaka

W piątkowe popołudnie 21 kwietnia 2017r. w Bibliotece Powiatowej w Krasnymstawie odbyło się wyjątkowe spotkanie poświęcone Annie Kamieńskiej. Swoją mamę poetkę, urodzoną w Krasnymstawie, wspominał jej syn. Paweł Śpiewak przyjechał do Krasnegostawu na zaproszenie Biblioteki Powiatowej  i Marzeny Marioli Podkościelnej, która przeprowadziła z nim niezwykłą rozmowę-wywiad.

Licznie zgromadzeni goście, którzy przybyli do biblioteki, mieli możliwość usłyszeć szczególne wspomnienia o Annie Kamieńskiej i Janie Śpiewaku w relacji ich syna, który jest socjologiem, historykiem idei, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego oraz dyrektorem Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Spotkanie było pełne poezji i osobistych wspomnień Pawła Śpiewaka dotyczących jego domu rodzinnego, pełnego ciepła, opiekuńczego, gdzie ważne były relacje z innymi i rozmowy z ludźmi. Domu o zapachu kawy, pełnego książek i świątków. Anna Kamieńska żyła poezją, a w jej wierszach jest całe jej życie. Była osobą bardzo pracowitą, opublikowała  za życia niemal sto książek: zbiorów poezji, opowiadań, powieści, refleksji, wspomnień, esejów i felietonów o poezji, przekładów, opracowań redakcyjnych, wierszy, opowiadań i powieści dla dzieci oraz książek o tematyce religijnej. Odpoczywała czytając kryminały, lubiła też chodzić do kina, a jej ulubionym filmem była „Ballada o żołnierzu”. Była osobą wszechstronną, znała kilka języków, a pod koniec życia, gdy religia stała się dla niej bardzo ważna nauczyła się języka hebrajskiego. Najważniejsze dla niej były zawsze poezja (wydała 27 tomów poezji)  oraz Biblia. Studiom nad Biblią poświęciła wiele esejów i dwie książki. Umarła nagle w wieku 66 lat, na uroczystościach pogrzebowych prymas Józef Glemp nazwał ją „Prorokini Anna”. Na spotkaniu nie zabrakło wierszy poetki w interpretacji jej syna. Goście mieli możliwość indywidualnej rozmowy z Pawłem Śpiewakiem, wymiany poglądów i zadawania pytań. Nie zabrakło pytań o relacje i szczególną więź duchową z ks. Janem Twardowskim, który zadedykował poetce swój wiersz ”Śpieszmy się”. Goście mogli też otrzymać wybór wierszy poetki z osobistą dedykacją autora wyboru Pawła Śpiewaka, który we wstępie napisał: „Poetę czeka zazwyczaj jeszcze jedna śmierć: jego/ jej wiersze przykrywają nowe tomiki poezji, kolejne wieczory i konkursy literackie. Odchodzi w niepamięć poezja. Ten wybór z ową niepamięcią się zmaga. Anna Kamieńska ma nam coś ważnego do przekazania i wierzę, że może istnieć w świadomości kolejnych pokoleń”.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Środa 26 kwietia 2017
 

Majówka w Krasnymstawie

W dniach 2-3 maja zapraszamy wszystkich do Dworku Starościńskiego w Krasnymstawie przy ul. Sikorskiego 10 na majówkę.

Dnia 2 maja w godzinach 14:00-16:00 odbędzie się happening „Dzień Flagi” przygotowany przez Krasnostawski Dom Kultury i działający przy nim Związek Harcerstwa Polskiego. W programie m.in. konkursy wiedzowe dla dzieci i młodzieży, gry i zabawy integracyjne, konkursy plastyczne oraz wspólny polonez godz. 15:30, który poprowadzi Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz. Dla najaktywniejszych uczestników będziemy rozdawać flagi ufundowane przez Urząd Miasta Krasnystaw.

Natomiast dnia 3 maja w godzinach 15:00-19:00 odbędzie się „Taneczna Majówka z Karpiem” organizowana przez Krasnostawski Dom Kultury, LGD „Krasnystaw Plus” i Klub Twórców Ludowych. Tego dnia będzie można skosztować specjałów tradycyjnej kuchni regionalnej oraz dań z karpia przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego. Będzie można nabyć również wyroby rękodzieła wykonane przez twórców należących do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Na scenie wystąpią zespoły taneczne działające przy KDK. W bloku tańca współczesnego zaprezentują się duet Oliwia Poźniak i Olga Dudzińska, zespół Żan-Tan, zespół Żan-Tan Mini, zespół Żan-Tan Junior i zespół Black Soul’s prowadzone przez Żanetę Poźniak. W bloku tańca nowoczesnego wystąpią grupy przygotowane przez Izabelę Ćwir – duet Marysia Bojarczuk i Diana Smorga, zespół Fleksi, zespół Axus, zespół Stars, zespół Nexus, zespół Twine i grupa Adrisio. Ponadto wystąpią Piotr Jaworski, Maja Kowalczyk, Zespół Śpiewaczy „Biesiada”, Chór „Amicus”, Kapela „Uroczysko” i Kapela Podwórkowa „Wygibusy” z Biłgoraja. Podczas majówki odbędzie się także kolejna edycja konkursu na najsmaczniejszą lokalną potrawę z karpia.

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!!!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 23 kwietia 2017
 

Koncert Jana Kondraka w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 29 kwietnia o godz. 19.00 do Sali Widowiskowej na koncert Jana Kondraka. Bilety w cenie 20 zł i 15 zł (ulgowy) do nabycia w Kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Jan Kondrak to autor, kompozytor i wykonawca piosenek, prozaik, zajmujący się również tłumaczeniem i publicystyką. Jest jednym z założycieli Lubelskiej Federacji Bardów i był wielokrotnie nagradzany na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMIE. Wyróżniony Złotym Indeksem na czterdziestolecie Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie za – jak to określono – utworzenie księstwa piosenki literackiej w Lublinie. Oprócz Polski koncertował też w Austrii, Irlandii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii, na Białorusi i Ukrainie.

W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze piosenki o miłości skomponowane i napisane przez Jana Kondraka, poparte klasyką Okudżawy, Cohena, Stinga i Stachury. Melodyjne, romantyczne, wzruszające...

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 23 kwietia 2017
 

Krasnostawska lista katyńska

„Krasnostawska lista katyńska” to temat kolejnego spotkania z historią naszego regionu, na które zaprasza Krasnostawski Dom Kultury w czwartek 27 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 do Sali Konferencyjnej.Prelekcję na powyższy temat przedstawi dr Ryszard Maleszyk.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Piątek 21 kwietia 2017
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Kwiecień 2017
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi