Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Krasnystaw ROCK! 2017
 

Data wydarzenia: Sobota 22 lipca 2017   Rynek Krasnystaw
 

Dnia 22 lipca o godz. 18.00 w Rynku Miejskim w Krasnymstawie odbędzie się kolejna edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przeglądu „Krasnystaw Rocks!”. Impreza ma na celu odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny. Wydarzenie na trwale wpisało się w kalendarz dużych imprez muzycznych w naszym województwie i już po raz siódmy będzie gościć fanów gitarowego grania.

Koncert rozpocznie The Broken Knife z charyzmatyczną wokalistką Roksaną Kostrzewską. Zespół powstał we wrześniu 2016 roku. Tworzą go Roksana Kostrzewska (wokal), Oktawian Gajewski (perkusja), Patryk Szymiło (gitara basowa), Kamil Szałacha (gitara), Kuba Magdziak (gitara). Wykonują muzykę z pogranicza hard rocka i metalu. W styczniu 2017 roku nagrali składającą się z trzech utworów debiutancką epkę. Na koncertach wykonują głównie autorskie kompozycje. Opisują w nich przeżycia, emocje, które towarzyszyły im na różnych etapach życia, ale nie tylko. Starają się być jak najbardziej prawdziwi i oryginalni. Poważnie myślą o karierze muzycznej. Na koncie mają m.in. występy na „Zamojskiej majówce" i przeglądzie „Eksplozja". Przygotowują się również do koncertów na „Palinocce pod Światowidem” i „Chmielakach Krasnostawskich 2017”.
Więcej:
Facebook:
https://www.facebook.com/TheBrokenKnifeBand

Instragram:
https://www.instagram.com/the_broken_knife_official
YouTube:
http://bit.ly/2uMS751

Jako drugi ok. godz. 19.30 zaprezentuje się Pasażer. Członkowie zespołu nazywają swoją muzykę renesansem lubelskim. „Renesans” owej twórczości objawia się uczestniczeniem w nowej fali muzyki popularnej razem z jej syntezatorowymi brzmieniami, triolowym rapem i elektronicznym chłodem, jednak z dodatkiem rockowej ekspresji. Teksty, które możemy usłyszeć w piosenkach grupy są raczej emocjonalnym opisem rzeczywistości, niż próbą jej rozwiązania. Podmiot liryczny nie do końca ma wpływ na swoje położenie, w życiowej podróży jest Pasażerem. Zespoł tworzą: Jan Wąsak (wokal, gitara), Wojtek Głowacki (instrumenty klawiszowe) i Michał Wróbel (groovy).

Więcej:
Facebook:
https://www.facebook.com/pasazerlbn
YouTube:
http://bit.ly/2u7zXxs


Na koniec wystąpi lubelsko - krasnostawska formacja HeadShot Five, poruszająca się w klimatach ogólnie pojętego, energicznego metalu z dodatkiem wielu innych stylów muzycznych. Każdy z członków H5 wnosi do tworzonej muzyki odmienne inspiracje, dzięki czemu powstałe utwory niekoniecznie łatwo jest skategoryzować w ramach jednego gatunku. Przez dwa lata działalności zespołowi udało się wypracować materiał na album, który świetnie wypada na żywo... ale to już zdecydowanie warto usłyszeć i zobaczyć na własne oczy pod sceną! Skład zespołu: Seba (wokal), Grzechu (gitara), Endrju (gitara), Preper (bas), Gandhi (perkusja).
Więcej:
Facebook:
https://www.facebook.com/HeadShotFive
YouTube:
http://bit.ly/2ssGL5g

Patronat medialny nad wydarzeniem objął „Skafander. Gazeta Akademicka”.
 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2018
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi