Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

Lubelska Federacja Bardów w KDK

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - koncert Lubelskiej Federacji Bardów, która w minionym roku obchodziła 20-lecie swojej działalności artystycznej. Podczas koncertu „Nasze najlepsze” usłyszymy utwory własnego autorstwa, najczęściej „bisowane” przez publiczność, z niewielką domieszką klasyki Leonarda Cohena, Boba Dylana i Edwarda Stachury.
WYSTĄPIĄ:
Jan Kondrak - śpiew, gitara akustyczna
Marek Andrzejewski - śpiew, gitara akustyczna
/https://www.facebook.com/marek.andrzejewski.10
Piotr Selim - śpiew, fortepian
/https://www.facebook.com/piotr.selim
Katarzyna Wasilewska - śpiew, skrzypce.
LFB to absolutnie typowa formacja w domenie piosenki literackiej, turystycznej, artystycznej, kabaretowej. Najbardziej energetyczny teatr piosenki. Grupa, która przełamała stereotyp niszowości, występując przed wielotysięczną widownią Bieszczadzkich Aniołów w Cisnej, czy Stachuriady w Grochowicach. Ostatnio największa gwiazda takich festiwali jak YAPA w Łodzi, Bazuna, Kropka w Głuchołazach, Danielka w Ujsołach. Od 20 lat na scenie. Rodowód bierze z Piwnicy pod Baranami. Stawia na wielkie głosy. Na tradycyjne, piękne melodie. Na dobrze zgrany chór. Emanuje żywiołowością i ogromną ilością pozytywnej energii, w której to kwestii jest dziś trudna do zastąpienia.
Ma na koncie 12 płyt i mnóstwo koncertów w Polsce, w Europie i w USA.
Bilety na koncert w cenie 40 zł do nabycia w kasie KDK i na www.bilety.krasnystaw.pl

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 20 lutego 2020
 

Warsztaty - Inspiracje Filmoteką Szkolną - plakat filmowy w II LO

Warsztaty dla nauczycieli i uczniów „Inspiracje Filmoteką Szkolną – plakat filmowy”, zostały zorganizowane w ramach programu Filmoteka Szkolna realizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zajęcia były prowadzone przez artystę i animatora kultury Tadeusza Kicińskiego oraz liderkę FSz Ewę Magdziarz. Warsztaty odbyły się 7 lutego 2020 r. w Pracowni Filmoteki Szkolnej w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie. W zajęciach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym, Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej, Szkoły Podstawowej Orłowie Drewnianym, z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej   oraz z II Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie. W warsztatach wzięły udział także nauczycielki: p. Teresa Berbeć, p. Bożena Mitura, p. Jolanta Banaszkiewicz, p. Anna Dubaj oraz p. Anna Goszczyńska.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 20 lutego 2020
 

Konkurs Twórczości Miłosnej rozstrzygnięty

Dnia 15 lutego 2020 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie XIII Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula. Na tegoroczny Konkurs wpłynęło 271 zestawów wierszy, które przeczytało i oceniło Jury w składzie: Dorota Ryst (przewodnicząca), Jadwiga Demczuk i Marcin Jurzysta, które  postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

- w Kategorii I – młodzież:

2 równorzędne wyróżnienia otrzymały Aleksandra Majówka (Chełm) i Joanna Wyrzykowska (Siedlce)

- w Kategorii II – dorośli:

I miejsce – Łukasz Barys (Pabianice)

II miejsce – Anna Piliszewska (Wieliczka)

III miejsce – Czesław Markiewicz (Zielona Góra)

4 równorzędne wyróżnienia otrzymali Urszula Sikora (Kowale), Małgorzata Hrycaj (Szczecin), Damian Dawid Nowak (Warszawa) i Emilia Marniok (Katowice).

Nagrody, dyplomy i pamiątkowe serca z piernika laureatom wręczyli Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk i Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury Damian Kozyrski.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Czwartek 20 lutego 2020
 

Walne Zebranie Lokalnej Organizacji Turystycznej Krasnystaw - Wrota Roztocza

Szanowni Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”,

W imieniu Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, działając na podstawie § 24 ust. 2 oraz § 26 ust. 1 statutu Stowarzyszenia, zwołuje na dzień 5  marca 2019 r. (czwartek) Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze ustalając pierwszy termin na godzinę 17.00 oraz drugi na godzinę 17.15. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury ul. Okrzei 10.

 1. Otwarcie Walnego Zebrania Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza”, przedstawienie porządku obrad oraz stwierdzenie prawomocności obrad Walnego Zebrania przez Prezesa Zarządu.
 2. Wniesienie uwag i przyjęcie pożarku obrad.
 3. Wybór Przewodniczącego, Protokolanta Walnego Zebrania oraz komisji Mandatowo – Skrutacyjnej.
 4. Przedstawienie sprawozdania finansowego (bilans, rachunek wyników, informacja dodatkowa), sprawozdania merytorycznego za 2019 rok oraz Komisji Rewizyjnej za 2019 r.
 5. Głosowania nad podjęciem uchwał w sprawach:Przedstawienie dotychczasowych działań Stowarzyszenia w 2020 roku oraz dalszych planów na bieżący rok.
  1. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2019 rok.
  2. Zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego za 2019 rok.
  3. Zatwierdzenie sprawozdania Komisji Rewizyjnej za 2019 rok.
  4. Udzielenia absolutorium Zarządowi LOT „Krasnystaw – Wrota Roztocza”
  5. Zmian w Statucie LOT „Krasnystaw - Wrota Roztocza”
 6. Przedstawienie dotychczasowych działań Stowarzyszenia w 2020 roku oraz dalszych planów na bieżący rok.
 7. Wybór Zarządu LOT „Krasnystaw – Wrota Roztocza” i Komisji Rewizyjnej na nową kadencję
 8. Sprawy różne i wolne wnioski.
 9. Zamknięcie obrad.

Z poważaniem,
Prezes
Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza
Ireneusz Król

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 16 lutego 2020
 

Seryjne Historie Magdalena Kowalska-Cichy

Dyrektor Muzeum Regionalnego

w Krasnymstawie

zaprasza na prelekcję z cyklu

Seryjne Historie Magdalena Kowalska-Cichy

Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie

21 lutego 2020 r.

o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 5a

 

Podczas prelekcji poruszona zostanie tematyka czarów i wiedźm w okresie staropolskim. Pomimo, że wątek magii i czarownic obecny jest w wielu współczesnych wyobrażeniach np. w języku, literaturze, filmie i muzyce, to tak naprawdę wiadomo o nim niewiele. Pani Magdalena Kowalska-Cichy opowie w jaki sposób o magii i czarownicach myśleli ludzie żyjący w okresie wczesnonowożytnym oraz jak w rzeczywistości wyglądały procesy o czary.

Magdalena Kowalska-Cichy ukończyła historię oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 2011–2012 była prezesem Koła Naukowego Doktorantów Wydziału Humanistycznego UMCS. Od 2009 należy do Radomskiego Towarzystwa Naukowego oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego (Oddział w Lublinie), a od 2012 także Towarzystwa Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego w Przemyślu. Interesuje się genealogią, historią kultury i obyczajów oraz dziejami prześladowań czarownic i problemem marginesu społecznego w epoce wczesnonowożytnej. Jest autorką artykułów prasowych i naukowych, a także jedną z redaktorek polskojęzycznej Wikipedii. Jej teksty ukazały się m.in. w "Roczniku Lubelskim" (Procesy o czary w Lublinie w XV-XVIII wieku, T. 37, 2011) oraz "Przemyskich Zapiskach Historycznych" (Magia i procesy o czary w XVII-wiecznych księgach kryminalnych miasta Przemyśla, R. XVIII, 2010-2011). Prowadzi blogi „Nie tylko genealogia” oraz „Nie tylko czarownice”

Spotkanie z bohaterką "Seryjnych Historii" będzie miało dwie odsłony. Pierwsza o godzinie 12:00, zaś druga o 17:00.

Wstęp wolny

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 16 lutego 2020
 

Czarnobyl, czarny ból...

Prypeć do 1986 roku - młode, nowoczesne i piękne miasto. Rok 2020 - miasto martwe, bez ludzi, bez życia, bez przyszłości. W panującej ciszy niewidzialnego i śmiertelnego niebezpieczeństwa budynki niszczeją, dawne ulice i aleje wyrastają z krzaków. Opuszczone szkoły, szpitale, przedszkola a w nich porzucone jak duchy rzeczy w ciągłym oczekiwaniu na właścicieli wskazują skalę i horror katastrofy. Jeszcze dziś poziom promieniowania jest bardzo niebezpieczny i przekracza normy 100-200 razy i więcej. Stada wilków, jeleni, łosi, dzikich koni pokazują, że natura się broni i wygrywa. W niektórych wioskach starzy ludzie pozostali sami organizując sobie życie.

Wystawa fotograficzna pt. „Czarnobyl, czarny ból…” autorstwa dwóch światowej sławy fotografów - Antonio Aragon Renunzio z Hiszpanii oraz Aleksandra Kharvata z Ukrainy to efekt pleneru fotograficznego z 2019 roku w obszarze wokół Czarnobyla. Współorganizatorem wystawy jest Ukraińskie Centrum Sztuki Fotograficznej, a kuratorem jest Aleksander Kharvat. Już we wtorek 18 lutego o godz. 17:00 w Galerii Krasnostawskiego Domu Kultury odbędzie się wernisaż tej niesamowitej wystawy.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 16 lutego 2020
 

Spektakl - Willa Rózin w Krasnymstawie

Serdecznie zapraszamy na pokaz spektaklu Fundacji Banina pt. „Willa Rózin” w reżyserii Bartłomieja Miernika, który odbędzie się 21 lutego 2020 roku o 11:30 w Krasnostawskim Domu Kultury, a także na rozmowę po spektaklu. Pokaz jest skierowany do młodzieży od 12. roku życia.

„Willa Rózin" to spektakl historyczny, patriotyczny dla młodzieży popularyzujący ratowanie dzieci Zamojszczyzny. Główną osią scenariusza jest pomoc Róży Zamoyskiej niesiona dzieciom z obozu przejściowego w Zwierzyńcu. Te wydarzenia, te uratowane osoby, ich dzieje i losy są szczególnie wyróżnione w spektaklu.

Premiera spektaklu odbyła się 8 września o 20.00 na terenie willi na Rózinie, w Zwierzyńcu. Pokaz wsparł pan Marcin Zamoyski, a także burmistrz Zwierzyńca – pani Urszula Kolman oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu. Po premierze spektakl został zaadaptowany z plenerowego na salowy. Wystawiono go 24 oraz 25 listopada w Kinie Skarb w Zwierzyńcu oraz 26 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. Został bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez dorosłych – dyrekcję i nauczycieli, ale także przez młodzież z okolicznych szkół, która aktywnie włączyła się w dyskusję po spektaklu.

Do pracy nad spektaklem poza aktorami zaproszono młodzież w wieku 10-16 lat z powiatu zamojskiego i biłgorajskiego, a także młodzież z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 16 lutego 2020
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Luty 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi