Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Akordeoniści zawładną KDK!
 

Data wydarzenia: Sobota 22 października 2016   KDK Krasnystaw
 

Dnia 22 października o godz. 16.00 w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbędzie się kolejna edycja Okazjonalnego Przeglądu Akordeonistów „Na Akord”.  Przed krasnostawską publicznością zaprezentują się związani z naszym powiatem i Lubelszczyzną najwięksi wirtuozi tego instrumentu. Gwiazdą imprezy będzie finalistka prestiżowego konkursu „Młody Muzyk Roku 2014” – Inga Piwowarska.

Celem przeglądu „Na Akord” jest propagowanie akordeonu jako instrumentu koncertowego, wykorzystywanego zarówno w muzyce klasycznej jak i we wszelkich odmianach muzyki rozrywkowej. Misją imprezy jest integracja muzyków grających na tym popularnym niegdyś instrumencie, przybliżenie jego historii i tradycji muzykowania na Lubelszczyźnie. Chcemy ukazać prawdziwe oblicze akordeonu, instrumentu o niezwykłym brzmieniu, odkryć jego ukrytą duszę, obalając przekonanie, że jest to instrument jedynie biesiadny. Będzie to okazja do odkrycia na nowo tego ,,ludowego” instrumentu i ukazania jego wszechstronnych możliwości, wykraczających poza stylizowaną muzykę ludową.

Jak co roku w koncercie obok amatorów wystąpią profesjonaliści, stwarzając tym samym możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy doświadczonymi mistrzami a początkującymi adeptami sztuki akordeonowej. Wisienką na torcie tegorocznej edycji będzie występ pięknej, młodej i utalentowanej Ingi Piwowarskiej. Wschodząca gwiazda akordeonu naukę gry na instrumencie rozpoczęła w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Mławie im. A. Krzanowskiego w klasie mgr. Maksymiliana Janika, który nadal jest jej mistrzem. Zdobywała laury w wielu konkursach akordeonowych m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Słupcy, Międzynarodowym Konkursie „Sonorum” w Kownie, Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej, Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w chorwackiej Puli, Prezentacjach Muzyki Akordeonowej "Harmonia Viva" we Wrocławiu. Inga jest także finalistką Konkursu „Młody Muzyk Roku 2014”, gdzie zdobyła nagrodę publiczności. Niejednokrotnie otrzymywała także stypendia za wybitne muzyczne osiągnięcia, między innymi stypendium Burmistrza Miasta Mława oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie jest studentką I roku na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Bogdana Dowlasza.

Okazjonalny Przegląd Akordeonistów "Na Akord" podsumujemy wspólnym muzykowaniem, potańcówką i otwartym spotkaniem integracyjnym z publicznością w Sali Konferencyjnej KDK.

Organizatorem Okazjonalnego Przeglądu Akordeonistów „Na Akord” jest Krasnostawski Dom Kultury. Wstęp wolny!

 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi