Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Krasnostawski Prezentacje Teatralne - konTAKt
 

Data wydarzenia: Niedziela 14 czerwca 2015   Rynek Miejski / KDK
 

W dniach 12-14 czerwca 2015 r. Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejną edycję Krasnostawskich Prezentacji Teatralnych „konTAKt”. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodzonych właśnie dni Krasnegostawu.

Przypomnijmy, że impreza ma na celu prezentację spektakli teatralnych przygotowanych przez profesjonalne i amatorskie teatry z terenu naszego województwa oraz aktywizację środowiska lokalnego w zakresie kultury teatralnej.

W tym roku w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury zaprezentują się aktorzy z Lublina, Chełma i Krasnegostawu.

Prezentacje rozpoczną się 12 czerwca o godz. 18:00 musicalem „Za dzień, za dwa… lecz nie dziś” w wykonaniu stowarzyszenia "Dzieci z Pasją" działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie. Sceny w musicalu to interpretacja faktów historycznych tego okresu. Autorzy chcieli odtworzyć przed widzem klimat lat 50-tych, 60-tych  poprzez piosenkę, teksty i taniec tego okresu. Pokazać skrawek kultury na nowo aranżując utwory okresu powojennego i wczesnego komunizmu. W musicalu usłyszymy m.in. utwory Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena, Jeremiego Przybory czy Jerzego Wasowskiego. Pomysłodawcą, autorem scenariusza i reżyserem jest Małgorzata Prus, opracowanie teatralne i konsultacja scenariusza - Janina Młynek, przygotowanie wokalne: Anna Klus, Jadwiga Litkowska, realizacja ścieżki dźwiękowej i nagłośnienie: Leszek Darmochwał, choreografia: Marzena Darmochwał, scenografia, kostiumy: Joanna Kawęcka, Agnieszka Żuk Słabek, stylizacja:Ewelina Puchała.

Drugiego dnia również o 18:00 zobaczymy spektakl "Mayday" w wykonaniu Teatru Ziemi Chełmskiej. Okrzyknięta najlepszą komedią wszech czasów, grana w niemal każdym zakątku na świecie sztuka Raya Cooney`a to propozycje dla szerokiego grona odbiorców. Na scenie będzie gorąco od niebywałych zwrotów akcji - zapowiada reżyser Bogusław Byrski. Twórcy gwarantują również świetną zabawę z angielskim humorem oraz salwy śmiechu od pierwszej do ostatniej minuty... Sztuka opisuje historię londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami. Na skutek wypadku ulicznego jego tajemnica wychodzi na jaw, wywołując lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją. Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawia, że "Mayday" podbił serca widzów w Chełmie, Lublinie, Biłgoraju i Włodawie, wszędzie gromadząc komplety na widowni.

W niedzielę, na zakończenie "konTAKTu" będziemy mieli okazję ocenić występ Mateusza Nowaka, który przedstawi godzinny monodram „Od przodu i od tyłu”. Treść monodramu inspirowanego książką "Niemcewicz od przodu i tyłu” Karola Zbyszewskiego skoncentrowana jest wokół XVIII-wiecznej Polski w przededniu jej upadku. Wyśmiani są tu z równą werwą politycy ze zwalczających się obozów, duchowieństwo, wojsko, król, a także sam autor „Powrotu posła” - Niemcewicz. Sceniczna adaptacja powieści Zbyszewskiego w opracowaniu Stanisława Miedziewskiego i Mateusza Nowaka korzysta z tworzonych w powieści obrazów makabrycznego świata błaznów, którymi główny bohater – król, dyryguje… Wykpiwa pijaństwo, lenistwo, lekkomyślność, zamiłowanie do pustego frazesu i gestu, dewocję, pieniactwo polityczne i inne przywary, całe społeczeństwo czyniąc w jakimś sensie odpowiedzialnym za klęskę rozbiorów. Dodajmy, że wielokrotnie nagradzany w całej Polsce monodram zrealizowano w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

Na wszystkie spektakle - wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie KDK. Zapraszamy!

 

 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi