Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Krasnystaw ROCKS! 2015
 

Data wydarzenia: Sobota 25 lipca 2015   Rynek Miejski
 

 

Kolejna edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przeglądu "Krasnystaw Rocks!” odbędzie się dnia 25 lipca 2015 r. w Rynku Miejskim w Krasnymstawie. Impreza ma na celu odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny.  Wydarzenie na trwale wpisało się w kalendarz dużych imprez muzycznych w naszym województwie i już po raz czwarty będzie gościć fanów (nie tylko) gitarowego grania. W ubiegłych latach w Krasnymstawie zagrały m.in. K.A. S. K., Bremmen, Mel Tripson, Pluton, Mohipisian czy Na Tak. Tym razem wystąpią dla nas: Juvenate, Haust, The Underground Man i Logic In Action!

 

W przerwach pomiędzy koncertami przewidziane są konkursy, w których nagrodą będzie zrealizowana w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin płyta „Nowa Lubelska Muzyka 2”!

 

 

JUVENATE
Juvenate tworzą Piotr Kowalik (wokal), Łukasz Żurawski (perkusja) i Łukasz Neumann (instrumenty klawiszowe). Grają to co ostatnio modne na świecie. Mieszają elektronikę z artystycznym popem. Ich brzmienie jest surowe, pełne zadumy i melancholii, chociaż nie brak w nim żywiołowości i energii. Panowie umiejętnie podpierają się beatem wygenerowanym komputerowo, nie kopiując przy tym Kampu! czy Fair Weather Friends. Dźwięki są bardziej syntetyczne, naznaczone w dużym stopniu minimalizmem.
W Krasnymstawie Juvenate zaprezentuja m.in. utwory ze swojej debiutanckiej epki zatytułowanej po prostu „Juvenate".
Więcej:
Facebook
www.facebook.com/JuvenateKRK

 

YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCwOEcWZZl5oW77N0fytcpIQ

 


HAUST

 

Nowy projekt ostatniego Mohikanina krasnostawskiego rocka  -  Maćka Wolanina. Maciej to utalentowany wokalista, ale też gitarzysta, basista, perkusista. Studiuje animację kultury na UMCS. Współtworzył Pluton, z którym nagrał dwa dema oraz LKS (najpopularniejszy krasnostawski zespół ostatnich lat z pogranicza rocka / bluesa). W ubiegłym roku na „Krasnystaw Rocks!” zaprezentował się razem z post / sludge metalowym Korytem Wieprza (post /sludge metal). Od kilku miesięcy nagrywa solo. Jego hard rockowy utwór „Last Dream” dotarł do 4. miejsca „Lublisty” Radia Lublin.  W maju powołał do życia nowy zespół Haust, który tworzą: Maciej Wolanin – wokal, Michal Madeja – gitara, Karol Karauda – gitara, Michal Antoniak – perkusja oraz Alan Kwiecień – gitara basowa.
Więcej:
Facebook
https://www.facebook.com/maciekwolaninmlody
YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCkD9ooyZ1ldtXv_6rktwbsA

 


THE UNDERGROUND MAN
The Underground Man powstał w 2014 roku w Lublinie. Kapelę założyli: Gafyn Davies (gitara, wokal), Dorota Turkiewicz (klawisze) oraz Darek Hanaj (perkusja). Wcześniej w/w muzycy współpracowali przy solowej płycie Daviesa „Broken Romance”. Skład uzupełnił znany z formacji Dwudziestu Siedmiu Bezimiennych basista Radek Barszcz. Na koncie zespołu szybko pojawiły się pierwsze sukcesy. The Underground Man zagrał na lubelskich „Medykaliach 2015”. W marcu bieżącego roku zwyciężył w organizowanym przez pub „U Szewca” przeglądzie „STS”. W nagrodę zaprezentował się podczas „Nocy Kultury”. Zespół wystąpił także na jednej ze scen „Orlen Warsaw Marathon Jam Session 2015” i w radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w ramach „Offsesji”!
Podczas "Krasnystaw Rocks!" usłyszymy m.in. singiel „Inside Of Me”. Promuje on debiutancką epkę zespołu „From The Basement”. Płyta TUM to dość oryginalna fuzja pop-rocka z electro. Niemniej jednak powinna usatysfakcjonować także miłośników innych gatunków muzycznych. Jeden z jurorów „Sceny Talentów Szewca” dosłuchał się w twórczości zespołu bluesowo – country’owego zacięcia i stylistyki pomiędzy Johnnym Cashem, a Lou Reedem. Do „Inside Of Me” kapela we współpracy z Michałem Braumem (współpracownikiem  m. in. Artura Rojka i Hey) przygotowała swój pierwszy teledysk.

 

Więcej:
Oficjalna strona
www.theundergroundman.com
Facebook
https://www.facebook.com/TheUndergroundMan?fref=ts

 

 

 

LOGIC IN ACTION!
Logic In Action! to lubelski zespół tworzący bliżej nieokreślony rodzaj rocka progresywnego. Cechą wyróżniającą grupę jest nie tylko swobodne czerpanie motywów z różnych, często odległych gatunków muzycznych przy konstruowaniu intrygujących kompozycji, ale również wykorzystanie w tym celu zwykłych gitar akustycznych - nawet do uzyskania tych najcięższych brzmień. Podczas eventu LIA!zagrają nie tylko znane ich fanom kawałki, takie jak „What We've Chosen", "Dark Funky", czy "Jesus 3000", ale również kilka zupełnie nowych kompozycji! Zespół tworzą: Rafał Dubas (gitara, wokal), Piotr Rybczyński (gitara), Dawid Leszczyński (gitara basowa),  Konrad Groen (perkusja).

 

Więcej:
Facebook
www.facebook.com/nologicinaction
Soundcloud

 

https://soundcloud.com/logic-in-action


KRASNYSTAW ROCKS! 2015
PROMOCJA PŁYTY „NOWA LUBELSKA MUZYKA 2”

 

 

 

25 LIPCA 2015 r.

 

RYNEK MIEJSKI

 

GODZ. 17:30

 

WSTĘP WOLNY

 

 

 

ZAGRAJĄ:

 

ok 17:30 JUVENATE

 

ok 18:45 HAUST

 

ok 19:50 THE UNDERGROUND MAN

 

ok 21:00 LOGIC IN ACTION!

 

 

 

Organizator: Krasnostawski Dom Kultury

 

Patronat medialny: Super Tydzień, Nowy Tydzień, BSNK

 

 

Godzinowy rozkład koncertów może ulec zmianie!

 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi