Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Pożegnanie Lata
 

Data wydarzenia: Niedziela 27 wrzesnia 2015   Rynek Miejski
 

 

Pożegnanie Lata w Rynku

 

 

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na imprezę "Pożegnanie Lata", która odbędzie się w niedzielę 27 września 2015 r. od godz. 16:00 w Rynku Miejskim w Krasnymstawie.

 

W tym roku na program wydarzenia złożą się koncerty: Zespołu Śpiewaczego "Biesiada", Zespołu Folklorystycznego "Osa" z Lublina, kapel "Uroczysko" i "Wygibusy" oraz zespołu "Mondeo".

 

Zespół Śpiewaczy „Biesiada” powstał i działa przy Klubie Seniora Krasnostawskiego Domu Kultury od 2002 roku. Trzon zespół tworzą amatorzy - mieszkanki Krasnegostawu i okolic. Paniom akompaniują muzycy grający na akordeonie, kontrabasie lub gitarze basowej oraz instrumentach perkusyjnych. Zespół koncertował m.in. w Krasnymstawie, Kraśniku, Dęblinie, Hrubieszowie, Chełmie, Puławach, Józefowie, Szczebrzeszynie, Zwierzyńcu i Werbkowicach. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni biesiadne, patriotyczne, folklorystyczne i religijne. "Biesiada" jest życzliwie przyjmowana przez publiczność i wysoce oceniana przez jurorów, czego dowodem są liczne zdobyte nagrody i dyplomy. Swoimi występami uświetnia wszelkie imprezy seniorskie odbywające się w różnych środowiskach krasnostawskich, potańcówki, spotkania klubowe, jak również imprezy kulturalne na terenie miasta i powiatu związane z obrzędowością i tradycją polską.

 

„OSA” to zespół wielopokoleniowy skupiający osoby, które kiedyś tańczyły w zespołach pieśni i tańca – m.in. Akademii Rolniczej, UMCS czy Politechniki Lubelskiej. Od września tego roku Zespół „OSA” współpracuje z Krasnostawskim Domem Kultury.

 

Krasnostawska Kapela „Uroczysko” działa pod kierownictwem Jana Sypetkowskiego. Oferuje oprawę muzyczną wesel, zabaw tanecznych czy różnorakich imprez plenerowych. W repertuarze zespołu znajdują się piosenki góralskie, podwórkowych, biesiadne, retro a nawet współczesne. Zespół występuje najczęściej w składzie: Patrycja Stojańska – wokal, Daniel Kurys – akordeon, Antoni Drzewiecki – gitara, Jan Sypetkowski – skrzypce, Maciej Sypetkowski – klarnet, Michał Sypetkowski – saksofon, Mirosław Księżyk - bęben, Tomasz Zięba – kontrabas.  „Uroczysko” z powodzeniem reprezentuje Krasnystaw na festiwalach i przeglądach.  Jej największy sukces to trzecie miejsce na V Wojewódzkim Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Werbkowicach. Kapela wystąpiła także w ramach Chmielaków Krasnostawskich 2015.

 

Biłgorajska Kapela Podwórkowa "Wygibusy" powstała 1991 roku. Działa pod patronatem Biłgorajskiego Centrum Kultury. Jej założycielem jest Jan Szymaniak. Kapela „Wygibusy” może pochwalić się ponad tysiącem występów w kraju i za granicą. Nagrała kilka kaset magnetofonowych i płyt CD. Na koncie ma również występy telewizyjne i radiowe. Repertuar kapeli to: piosenki warszawskiej i lwowskiej ulicy, utwory biesiadne, piosenki żołnierskie i partyzanckie, biłgorajskie, żydowskie, cygańskie oraz kompozycje własne. Obecnie kapela występuje w składzie: Krystyna Kufera – wokal; Jan Szymaniak - akordeon, wokal; Wiesław Garbacz - skrzypce, bandżo mandolinowe; Bogdan Garbacz – gitara basowa; wokal; Robert Sarecki – banjo gitarowe, wokal.

 

Mondeo to krasnostawski zespół działający o ponad 10 lat. Grupa porusza się w stylistyce disco dance. Na jej repertuar składają się covery polskie i zagraniczne oraz piosenki z lat 20 i 30-tych ubiegłego wieku -  we własnych nowoczesnych aranżacjach. Mondeo ma swoim koncie występy na festiwalach, weselach, festynach, zlotach i zabawach. Często supportuje gwiazdy muzyki disco polo i pop. Zespół działa przy Krasnostawskim Domu Kultury.

 

Koniec "Pożegnania Lata" przewidziany jest na godzinę 21:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi