Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Gra miejska „Śladami historii Sobieskich” – 30 maja 2015 r.
 

Data wydarzenia: Sobota 30 maja 2015   Krasnystaw
 

Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw - Wrota Roztocza" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w atrakcyjnej Grze miejskiej „Śladami historii Sobieskich".

Gra miejska „Śladami historii Sobieskich" odbędzie się 30 maja 2015 r. (sobota). Rozpoczęcie o godzinie 10.30 na rynku miejskim a zakończenie ok. godziny 14.00 w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie. Gra miejska skierowana jest do drużyn 3 osobowych i ma na celu przybliżenie mieszkańcom nieco ukrytych, ale niezwykle fascynujących miejsc Krasnegostawu, przybliżenie historii niekoniecznie znanych. Organizatorzy pragną udowodnić jak wielką radość może dawać poznawanie własnego miasta, odkrywanie jego tajemnic, zgłębianie jego historii. Gra skierowana jest dla wszystkich, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych uczestników.

Na uczestników czeka rozwiązywanie łamigłówek i zagadek historycznych, dzielenie się wiedzą na temat Krasnegostawu, odnajdywanie miejsc na podstawie historycznych zdjęć oraz zadania zręcznościowe. Zadania będą zróżnicowane pod względem trudności.


Każda drużyna otrzyma nagrody pocieszenia natomiast dla 3 najlepszych drużyn będą ciekawe nagrody.

Rekrutacja prowadzona jest do dnia 28 maja. Wystarczy wejść na stronę internetową www.lotkrasnystaw.pl, pobrać kartę zgłoszeniową i przesłać ją na wskazany adres mailowy. Przyjmowane są zgłoszenia drużyn liczących 3 osoby. Mogą to być reprezentacje szkół, grupy przyjaciół czy rodziny.

W dniu gry miejskiej uczestnicy stawiają się na godzinę 10.30 na Rynku Miejskim. Punkt startowy będzie znajdował się w domku z obrazami na Rynku Miejskim. Gracze będą prowadzeni przez miejsca związane z historią miasta zdobywając punkty za wykonanie poszczególnych zadań. Najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni, a dla wszystkich drużyn przewidziano upominki.

Patronat honorowy nad Grą miejską „Śladami historii Sobieskich” objęli: Starosta Krasnostawski Pan Janusz Szpak oraz Burmistrz Krasnegostawu Pani Hanna Mazurkiewicz oraz Wójt Gminy Krasnystaw Janusz Korczyński.

Gra miejska jest organizowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw - Wrota Roztocza” w ramach zadania publicznego pn. Gra miejska „Śladami historii Sobieskich” współfinansowanego z budżetu Miasta Krasnystaw.

 
 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Lipiec 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi