Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza” www.lotkrasnystaw.pl

Aktualności
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – SIERPIEŃ 2020

1-14 sierpnia,

Wystawa fotograficzna „Trzy wymiary Namibii”

Wystawa fotografii 3D Tomasza Bielawskiego, który jest największym w Polsce kolekcjonerem sprzętu 3D i twórcą wirtualnego muzeum trójwymiaru. Wystawa jest stereoskopowym zapisem pobytu w Afryce.

Miejsce: Galeria

Organizator: KDK

 

14 sierpnia, godz. 18:00

Warsztaty śpiewu białego

Płatne warsztaty z tradycyjnych pieśni wielogłosowych i białego śpiewu - pieśni z Ukrainy, Rosji i Białorusi. Prowadzenie Miachał Patyk. 

Miejsce: Sala Muzyczna

Organizator: KDK

 

15 sierpnia, godz. 13:00

Uroczystości z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

Uroczystości z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej, w programie m.in. Msza Święta, koncerty, pokazy Wojska Polskiego

Miejsce: Rynek Miejski

Organizator: Stowarzyszenie Gloria Vitae, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Urząd Miasta Krasnystaw

 

20-22 sierpnia,

Konsumencki Konkurs Piw

Największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw, podczas którego degustatorzy oceniają ponad 400 piw z Polski i zagranicy w 15 stylach.

Miejsce: Sala Konferencyjna

Organizator: KDK

Czytaj więcej »
 
Dodano: Sobota 01 sierpnia 2020
 

PLAN IMPREZ KRASNOSTAWSKIEGO DOMU KULTURY – LIPIEC 2020

1-31 lipca

Wystawa „Poetka z matury”

Wystawa poświęcona Annie Kamieńskiej z okazji 100-lecia urodzin poetki, pisarki, tłumaczki i krytyczki literackiej. Jest autorką blisko stu książek nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci i młodzieży.

Miejsce: Hol główny

Organizator: KDK

 

4 lipca, godz. 18:00

Obchody 157-rocznicy potyczki pod Krasnymstawem

Obsługa techniczna imprezy dla mieszkańców Krasnegostawu

Miejsce: Błonie przy ul. Rybiej

Organizator: Stowarzyszenie Wspólny Krasnystaw, Stowarzyszenie Michalec 1864

 

8 lipca, godz. 16:00

Wystawa fotograficzna „Trzy wymiary Namibii”

Wystawa fotografii 3D Tomasza Bielawskiego, który jest największym w Polsce kolekcjonerem sprzętu 3D i twórcą wirtualnego muzeum trójwymiaru. Wystawa jest stereoskopowym zapisem pobytu w Afryce.

Miejsce: Galeria

Organizator: KDK

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 06 lipca 2020
 

Niebo do wynajęcia w KDK

Dnia 17 lipca 2020 roku o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury wystąpi Robert Kasprzycki. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie KDK oraz na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Robert Kasprzycki to jeden z najbardziej znanych twórców polskiej piosenki autorskiej, który już na debiutanckiej płycie „Niebo do wynajęcia” (1997) dowiódł, że potrafi swą twórczością zainteresować także odbiorców nie będących fanami tego gatunku. Dyskografię artysty uzupełniają płyt: „Światopodgląd” (2006), „Piosenki i Nie” (2007), „Cztery” (2014). Płyty Kasprzyckiego to był skarbnice piosenek, z których część trafiła do śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej. Dowodzą one, że Kasprzycki potrafi czytać wiersze i między wierszami, że potrafi pisać gęsto i ciemno, lekko i śpiewnie. Na styl krakowskiego poety składają się także nieczułostkowa wrażliwość, sarkastyczny ogląd świata oraz autoironiczne poczucie humoru. Dał się on również poznać jako autor tekstów w wersji „dla Przyjaciół”: Janusza Radka, Michała Łanuszki, Marka Dyjaka, Jacka Wójcickiego czy Ewy Wnuk.

W muzyce Kasprzyckiego odnaleźć można ślady wielu inspiracji: „Niebo do wynajęcia” było mieszanką flamenco, popu, jazzu, bossanowy i folka, „Światopogląd” – popisem rockowej energii, „Piosenki i Nie” – znakomitym nawiązaniem do tradycji klasycznej ballady, „Cztery” zaś połączeniem poetyckiej i rockowej wrażliwości – zresztą to właśnie wielojęzyczność i szerokie spektrum zainteresowań określają jego styl muzyczny i tworzą dla tekstów smakowitą oprawę.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 06 lipca 2020
 

Wystawa - Poetka z matury

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na wystawę „Poetka z matury” z okazji 100-lecia urodzin Anny Kamieńskiej. Anna Kamieńska urodzona w 1920 roku w Krasnymstawie znana jest nie tylko jako poetka, ale też pisarka, tłumaczka i krytyczka literacka. Jest autorką blisko stu książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Ona sama nie pretendowała do miana poetki wybitnej, jednak setna rocznica urodzin jest szczególną okazją, aby pochylić się nad jej wierszami, w których jest wiele osobistych wzruszeń, poetyckiej refleksji, gdzie wybrzmiewają główne wątki jej twórczości - starość, samotność, czas, śmierć. Krasnostawski Dom Kultury przygotował plansze dokumentujące jej życie oraz zapis jej wierszy pochodzących z różnych okresów. Do zaprezentowania w przestrzeni publicznej wykorzystaliśmy także wiersze nawiązujące do jej związków z Lubelszczyzną  „Drzewa” czy dedykowany naszemu miastu „Krasnystaw me genuit”.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Poniedziałek 06 lipca 2020
 

KDK wraca…

Drodzy mieszkańcy, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjął decyzję o częściowym odmrażaniu działalności instytucji kultury, które obowiązywało od 12 marca 2020 roku. Krasnostawski Dom Kultury chcemy otworzyć 6 czerwca, na początek kino, a zajęcia planujemy rozpocząć od 8 czerwca.

Ze względu na wciąż istniejące zagrożenie epidemiologiczne wirusem COVID-19, zostały wprowadzone nowe zasady organizacji pracy instytucji i procedury bezpieczeństwa w okresie podwyższonego reżimu sanitarnego. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z nimi i przyjęcie ich ze zrozumieniem oraz bezwzględne przestrzeganie.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie i przekazanie instruktorom

wniosku i oświadczenia rodzica lub opiekuna

prawnego. Wzory dokumentów można pobrać ze strony www.kultura.krasnystaw.pl (w zakładce COVID-19) lub w sekretariacie KDK od poniedziałku 8 czerwca 2020. Uczestnicy pełnoletni wypełniają dokumenty w momencie rozpoczynania zajęć.

Widzów kina Morskie Oko informujemy, że bilety na poszczególne seanse można kupić również on-line na stronie www.bilety.krasnystaw.pl . Uczestnictwo w seansach odbywa się w reżimie sanitarnym – należy mieć założoną maseczkę, zdezynfekowane ręce i obowiązkowo zajmować miejsce określone na zakupionym bilecie.

Informujemy, że w kasie KDK można dokonywać płatności kartą, a w sprzedaży są maseczki i rękawice ochronne. Kasa KDK będzie czynna od 6 czerwca od godz. 14:15.

Krasnostawski Dom Kultury w czerwcu będzie czynny w następujących godzinach:

- poniedziałek – 9:00-17:00

- wtorek-piątek – 9:00-20:00

- sobota-niedziela – 14:00-20:00

Wejście do kina – wejściem głównym od ul. Okrzei. Wejście na zajęcia – wejściem tylnym od strony parkingu.

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 07 czerwca 2020
 

Konkurs Moja Mama rozstrzygnięty

Dnia 1 czerwca 2020 r. rozstrzygnięto XIV Konkurs Plastyczny „Moja Mama” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Robert Kościuka. Konkurs został zorganizowany przez Krasnostawski Dom Kultury z okazji Dnia Matki i skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym.  Na tegoroczny Konkurs wpłynęło 27 prac z 4 krasnostawskich Przedszkoli i Oddziału Przedszkolnego przy PSP nr 5.

Prace oceniło Jury w składzie: Magdalena Wróbel – plastyk, grafik, instruktor Krasnostawskiego Domu Kultury, Sylwia Czapla - instruktor Krasnostawskiego Domu Kultury, Stanisław Kliszcz -  instruktor Krasnostawskiego Domu Kultury - Przewodniczący Komisji, postanowiło zakwalifikować do konkursu wszystkie złożone prace, a po zapoznaniu się z techniką wykonania, wyborem środków wyrazu i poziomem artystycznym, zwracając uwagę na samodzielność prac, zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej wszystkie złożone prace oraz wyróżniło następujące:

WYRÓŻNIENIA otrzymują:

Iga Rudnik – lat 5, Przedszkole Nr 8, op. Aneta Siewak

Wiktor Herbut – lat 4, Przedszkole Nr 8, op. Sylwia Lasota

Marcelina Romańska – lat 5, Przedszkole Nr 1, op. Ewa Sokół

Wojciech Ostrowski – lat 6, Przedszkole Nr 1, op. Małgorzata Olchowska, Anna Kuna

Maria Wójtowicz – lat 6, Przedszkole Nr 1, op. Małgorzata Olchowska, Anna Kuna

Zofia Uchimowicz – lat 6, Przedszkole Nr 5, op. Małgorzata Gwarda

Zuzanna Sawa – lat 5, Przedszkole Nr 5, op. Alina Czaplińska

Liliana Szałachwij – lat 4, Przedszkole Nr 5, op. Justyna Szałachwij

Nela Frańczak – lat 5, Przedszkole Nr 5, op. Małgorzata Gwarda

Zuzanna Proskura – lat 6, Przedszkole Nr 5, op. Małgorzata Gwarda

Lena Sobczak – lat 7, Przedszkole Nr 4, op. Ewa Torbiczuk

Daria Lasota – lat 4, Przedszkole Nr 4, op. Ewa Szewczak

Antonina Bąk - lat 3, Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5, op. Renata Marczewska

 

Czytaj więcej »
 
Dodano: Niedziela 07 czerwca 2020
 

Wieczór poświęcony błogosławionemu księdzu Zygmuntowi Pisarskiemu.

Dnia 6 marca  do Biblioteki Powiatowej w Krasnymstawie przybyło wielu gości z Krasnegostawu, Siennicy Nadolnej, Bończy, Zamościa, Lublina, Skierbieszowa, żeby  uczestniczyć w prezentacji książki o błogosławionym księdzu Zygmuncie Pisarskim. Profesor Zbigniew Krysiak z  Instytutu Myśli Szumana  opowiedział o projekcie SchumanBus  i propagowaniu idei Roberta Schumana. Ksiądz Zbigniew Kulik, autor książki o błogosławionym opowiedział zebranym o księdzu Pisarskim, który urodził się 24.04.1902 r. w Krasnymstawie.  Swoją pierwszą Mszę Św. Prymicyjną  odprawił  29.06.1926 r.  w rodzinnej parafii  p.w.  św. Franciszka Ksawerego. Posługiwał w parafiach w Modliborzycach, Soli, Zamchu, Trzęsinach, Perespie. Od 1933 r. był proboszczem w Gdeszynie i tam 30.01.1943 r. rozstał zamordowany przez żołnierzy niemieckich. Pozostał wierny do końca swojemu powołaniu kapłańskiemu i Chrystusowej miłości bliźniego. Jest orędownikiem pojednania polsko-ukraińskiego. Został wyniesiony na ołtarze i ogłoszony błogosławionym 13.06.1999 r. przez papieża Jana Pawła II. Wysłuchaliśmy kilku wierszy poświęconych ks. Pisarskiemu, które odczytał ich autor Krzysztof  Garbal.  Następnie ks. Kulik opowiedział co było inspiracją i jak powstawała książka „Błogosławiony Zygmunt Pisarski kapłan i męczennik  (1902-1943)”. W pierwszym rozdziale  znalazły się opracowania ks. prof. Tomasza Kaczmarka – generalnego postulatora w procesie beatyfikacyjnym, opisano  proces przygotowawczy do beatyfikacji 108 Męczenników.  W rozdziale drugim  znalazły się przekazy źródłowe opisujące życie księdza Zygmunta. W trzecim znajdziemy tłumaczone z języka włoskiego dokumenty watykańskie  o życiu i męczeństwie ks. Pisarskiego.  W rozdziale czwartym przedstawiono kalendarium wydarzeń związanych z ks. Pisarskim, które zaistniały po jego śmierci.  Piąty rozdział to aneksy z informacjami uzupełniającymi. Ksiądz Zbigniew Kulik podziękował osobom, które przyczyniły się do powstania książki, a są to: ks. Tomasz Kaczmarek, ks. prałat Henryk Kapica, Artur Borzęcki, Lucjan Cimek, ks. kan. Julian Brzezicki, Zbigniew  Atras, Mariusz Sawa, Mieczysław Szewc, Maria Rzeźniak, Waldemar Sokół, Bożena Pachla. Ksiądz Kulik opowiedział  zebranym o kardynale Stefanie Wyszyńskim, który spotkał się z błogosławionym w seminarium duchownym, w czasie wojny ukrywał się w Żułowie, a w 1948 r. jako biskup lubelski odprawił nabożeństwo żałobne w intencji ks. Pisarskiego i poświęcił nagrobek na jego mogile. Podziękowania i kwiaty księdzu Zbigniwowi Kulikowi przekazała Pani Poseł Teresa Hałas i starosta Andrzej Leńczuk.  Spotkaniu towarzyszyła prezentacja  o ks. Pisarskim i relacje z wydarzeń z nim związanych: otwarcia Szlaku Droga Życia bł. Ks. Z. Pisarskiego w 2017 r. i intronizacji relikwii w 2019 r. Był czas na rozmowy,  wymianę poglądów oraz dedykacje autora i wpisy do książek, z czego chętnie korzystano. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej »
 
Dodano: Wtorek 10 marca 2020
 
 
Więcej artykułów Wyświetl ostatnie: 10 20 30 

 

Powiat Krasnostawski

Kalendarium

Sierpień 2020
 
PnWtŚrCzwPtSobNie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

Przydatne linki

Prognoza pogody

Pogoda Krasnystaw z serwisu

Lokalizacja Powiatu

Społeczności

 
Agencja InteraktywnaARTEH CMS
© Copyright 2010-2014 - Lokalna Organizacja Turystyczna “Krasnystaw - Wrota Roztocza” Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie ETCOM
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi